W jednym z budynków w Wojkowicach w województwie śląskim doszło do wybuchu gazu. W środku znajdowały się trzy osoby, jedna została poszkodowana. W wyniku wybuchu zawaliła się klatka schodowa.

  18 osób trafiło do szpitali po tym, jak pod Kętrzynem autobus rejsowy, przewożący także dzieci i młodzież szkolną, po zderzeniu z samochodem osobowym zjechał do przydrożnego rowu. Wśród poszkodowanych jest 14 dzieci - podała warmińsko-mazurska straż pożarna.

  Policja zatrzymała 33-letnią kobietę, która we wtorek 25 września wezwała karetkę pogotowia do nieprzytomnego partnera. Gdy ratownicy pojawili się na miejscu i stwierdzili, że mężczyzna nie wymaga interwencji pogotowia, kobieta wyjęła z szafki pistolet, do złudzenia przypominający prawdziwą broń i groziła, że ich zabije.

  Silny wiatr i deszcz powodowane przez niż Mortimer, które szalały wczoraj nad Polską były przyczyną ponad 6 tysięcy interwencji straży pożarnej. Jak poinformował we wtorek rano rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak w wyniku nawałnic jedna osoba zginęła, a 18 zostało rannych. Ostrzeżenia pogodowe - pierwszego i drugiego stopnia - obowiązywały w poniedziałek na terenie całego kraju.

  Spółks Forever 21 poinformowała w niedzielę, że złożyła w wniosek o upadłość. Nie kończy jednak działalności. Amerykańska spółka zapowiada, że wycofuje się działalności w Azji i Europie, ale nadal będzie kontynuować sprzedaż w Meksyku i Ameryce Południowej.

  W poniedziałek rano doszło do poważnego wybuchu gazu w domu jednorodzinny w Janowie w powiecie łódzkim wschodnim. Na miejscu działa 12 zastępów straży pożarnej, które z pomocą psów ratowniczych przeszukują miejsce wybuchu.

  Silny wiatr w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego kraju. Dla dziewięciu województw i wybrzeża są to ostrzeżenia drugiego stopnia. w reszcie kraju obowiązują alerty pierwszego stopnia.

  Nie żyje Rita Bladyko, uczestniczka wyprawy na Manaslu (8156 m), ósmą pod względem wysokości górę ziemi - poinformowała w sobotę na Facebooku Magdalena Gorzkowska, która dzień wcześniej zdobyła ten szczyt. 50-letnia Rita Bladyko wzięła udział w wyprawie zorganizowanej przez stowarzyszenie Homohibernatus. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Miłka Raulin, zdobywczyni korony Ziemi, która mówiła o tym z czym mierzy się człowiek w Himalajach.

  Czy Magdę Gessler można jeszcze zaskoczyć? Na co dzień to właśnie ona wraz z Anią i Michelem szykują atrakcje dla zawodników. Tym razem będzie inaczej! Po raz pierwszy kuchnię MasterChefa odwiedzą jej dzieci – Lara Gessler i Tadeusz Müller. Jak na nowych członków jury zareagują uczestnicy?

  Były prezydent Francji Jacques Chirac nie żyje. Zmarł w wieku 86 lat, a informację o śmierci lidera francuskiej prawicy podał francuski dziennik "Le Monde", zwracając uwagę, na wyjątkowość kariery politycznej byłego prezydenta.

  17-letnia dziewczyna zginęła w czwartek rano potrącona przez pociąg linii SKM - poinformował asp. sztab. Tomasz Sitek. Nastolatka została potrącona przez pociąg jadący w stronę Otwocka. Niestety, zginęła na miejscu. Są poważne utrudnienia w ruchu pociągów i samochodów.

  W związku z niewypłacalnością Neckermann Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej na kwotę 25 mln zł. Przygotował także dla klientów tego biura specjalne infolinie.

  Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie ponad miesiąc temu. Dziś prokuratura ujawniła także oficjalną przyczynę śmierci. Była nią ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. Obrażenia te powstały najprawdopodobniej od uderzenia śruby napędowej łodzi motorowej.

  Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przejęła śledztwo w sprawie zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-letniej dziewczynki w Szczecinku, ze względu na wagę sprawy – poinformował w środę prokurator Ryszard Gąsiorowski. Podejrzanym o ten zwyrodniały czyn jest 32-letni Łukasz K., który 13 września usłyszał w prokuraturze zarzut i jeszcze tego samego dnia sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

  Zarząd Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel. W środę spółka Neckermann Polska zapowiedziała także, że zawiesza wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. Obecnie za granicą przebywa ponad trzy tysiące klientów biura.

  Disney zaprezentował nowy zwiastun animacji "Kraina lodu 2" ("Frozen 2"), który zdradza nieco więcej na temat okrytej tajemnicą fabuły filmu. Akcja kontynuacji ma rozgrywać się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części - to jedna z niewielu potwierdzonych przez Disneya informacji na temat samej fabuły. Animacja trafi do polskich kin 22 listopada 2019 roku.

  Popularny szlak turystyczny na Giewont został we wtorek otwarty po remoncie. Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia, i od tego dnia był zamknięty.