"Bestia ze Wschodu", czyli wyż syberyjski, sprowadzi do Europy ekstremalnie zimne powietrze. Jak przewidują synoptycy, w Polsce spadnie nawet 40 cm śniegu. Zapowiada się też srogi mróz, w górach termometry pokażą -30 st. C. Kiedy nastąpi ochłodzenie?

  Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

  Na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa KPRM Michała Dworczyka poinformowano o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz o ewentualnym złagodzeniu obostrzeń w czasie ferii. Niedzielski zaapelował, by najbliższe dwa tygodnie potraktować "jak przysłowiową kwarantannę" i przestrzegać obowiązujących zaleceń.

  W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie, zwłaszcza rano, możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty.

  Rok 2020 już za nami. Wielu odetchnęło z ulgą, ponieważ minione miesiące na zawsze zapiszą się w historii jako pełen obostrzeń i ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Ale czy w 2021 roku możemy liczyć na nieco więcej optymizmu? Naszymi gośćmi byli: Anna Grzywaczewska-Ciuciura, astrolog Merkurja, Krzysztof Jackowski, jasnowidz oraz Sylwester Chordecki, numerolog.

  W sobotę ratownicy TOPR byli kilka razy wzywani przez poszkodowanych w Tatrach turystów. - Lawina, która zeszła z Wrót Chałubińskiego porwała troje turystów. Nie zostali przysypani, ale jedna z kobiet doznała poważnych obrażeń – powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR Jacek Broński.

  W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.