Wrażliwy na cudzą krzywdę kierowca i policjanci uratowali porzuconego przy ruchliwej drodze psa. Zwierzę było przywiązane łańcuchem do słupka. W każdej chwili mógł je potracić samochód. Policjanci będą wyjaśniać dokładnie jak doszło do tego zdarzenia i ustalać sprawcę, który mógł porzucić zwierzę.

  Internet obiegły zdjęcia, na których widać policjantów z Galveston w Teksasie, którzy prowadzą czarnoskórego aresztanta. Burzę w mediach rozpętał sposób w jaki zatrzymany jest odprowadzany na komisariat. Policjanci jadą konno, a 43-letni Donald Neely idzie pieszo z liną przywiązaną do kajdanek.

  IMGW zapowiada silne burze z porywistym wiatrem i gradem dla południowej Polski - ogłosił alarm czwartego stopnia dla Śląska, Podkarpacia, Małopolski i Świętokrzyskiego. MSWiA ostrzega mieszkańców , że w takiej sytuacji trzeba zachować ostrożność, sprawdzać aktualną prognozę pogody i słuchać komunikatów.

  Kaja i Nela - jako pierwsze z rodzeństwa opuściły szpital w środę 7 sierpnia. Dziewczynki czuja się dobrze, przybrały też znacząco na wadze: jedna z dziewczynek waży 3 kg, druga - 3,5 kg. Jak powiedziała dziennikarzom po wyjściu ze szpitala matka sześcioraczków Klaudia Marzec, wszystko w domu jest przygotowane na przyjazd dzieci. Kolejne dzieci opuszczą szpital do 19 sierpnia.

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ogromną finansową karę na firmę Exito z Opalenicy. Firma, która sprzedaje m.in. maty lecznicze, urządzenia do masażu, roboty kuchenne, oczyszczacze powietrza swoją ofertę kieruje głównie do seniorów i - zdaniem UOKiK - stosuje sprzeczne z prawem metody. W Dzień Dobry wakacje o tym niecnym procederze rozmawialiśmy z Małgorzatą Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów , dr n. med. Marzeną Zboch z Dolnośląskiej Fundacji Alzheimerowskiej i Jolantą Osińską - prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Woli i Bemowa.

  Jakie jaja znosiła Kaczka Dziwaczka z wiersza Jana Brzechwy? Tytułowa traviata to ta, która pobłądziła. Kto nią jest? Uczestnicy Milionerów stają przed trudnymi zadaniami w grze o milion - do wyboru cztery odpowiedzi i prawie każda prawdopodobna. W obu przypadkach nie obyło się bez koła ratunkowego. Czy uda się pokonać przeciwności i prawidłowo odpowiedzieć na pytania?

  Cieszanów Rock Festiwal 2019 rozpoczyna się już 15 sierpnia. To będzie już 10. edycja podkarpackiego festiwalu. Impreza potrwa 3 dni, w programie przewidziano ponad 30 koncertów, a zagrają m.in. zespoły: Armia, Acid Drinkers, Dezerter, Luxtorpeda, Lao Che, KSU, Cyrk Deriglasoff.

  Nowe informacje w sprawie zaginięcia Dawida Żukowskiego. "W aucie jego ojca i na jego ubraniach znaleziono ślady krwi jego synka" – taką nieoficjalną informację podał Fakt24.pl. prokuratura po ukazaniu się tych informacji, zaprzeczyła wszystkiemu: "Nieprawdziwe są doniesienia o opinii biegłych, która miałaby potwierdzać istnienie śladów krwi i moczu Dawida na ubraniach jego ojca lub w aucie".

  Problem podwójnego rocznika daje się wszystkim we znaki! Efekt jest taki, że tysiące uczniów w całej Polsce zostało bez szkoły. Pewnie miejsce dla nich się znajdzie, ale w szkole której w ogóle nie brali pod uwagę lub w zupełnie odległym miejscu. Co stanie się z uczniami, którzy nie dostaną się nigdzie? Co z uczniami, którzy nie są zadowoleni z tego, w jakiej szkole wylądowali? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy pana Witolda Młynarczyka, dyrektora szkoły podstawowej nr 206 w Łodzi, Joannę Maliszewską - absolwentkę gimnazjum oraz jej tatę - pana Ryszarda Maliszewskiego, Zosię Ambroziak - absolwentkę szkoły podstawowej oraz jej tatę.

  We wtorek 10 lipca zaginął Dawid Żukowski (5 l.). W tym samym dniu życie odebrał sobie jego ojciec, który miał odwieźć Dawida od dziadków z Grodziska Mazowieckiego do mamy do Warszawy. Paweł Ż. został pochowany bez odprawiania mszy świętej na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim. Pogrzeb odbył się w piątek 19 lipca.

  Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Pojawiają się nowe doniesienia w sprawie okoliczności zaginięcia dziecka. Chłopiec został w środę 10 lipca o godz. 17 zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania. Odjechali w nieznanym kierunku szarą skodą fabią. Według informacji policji przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie. Nie wiadomo, co stało się z chłopcem. Dawid może być w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia. Policjanci byli m.in. w domu dziadków w Grodzisku. Babcia dziecka (matka jego nieżyjącego ojca) pojechała razem z policjantami.

  Coraz więcej leków brakuje w polskich aptekach. Już teraz występują trudności z dostaniem niektórych lekarstw na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę, alergię i cukrzycę. Problem może się pogłębiać, od przyszłego poniedziałku zostanie uruchomiona specjalna infolinia, dzięki której będzie można sprawdzić dostępność konkretnych leków w aptekach.

  Kolejne zaskakujące informacje pojawiają się w sprawie zaginięcia 5-letniego Dawida Żukowskiego. Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego, jest obywatelem Rosji. Policja przerwała poszukiwania w piątek o 1 w nocy, wznowiła je w piątek z samego rana. Jak ustaliło Wp.pl, matka Dawida dostała dramatycznego SMS-a od jego ojca: "Już nigdy nie zobaczysz syna".

  René Favaloro - argentyński kardiochirurg zrewolucjonizował praktykę kliniczną. Google Doodle świętuje dziś, 12 lipca, jego 96. urodziny! Favaloro jest pionierem, jeśli chodzi o przeprowadzanie operacji pomostowania tętnic wieńcowych. Pierwsza przeprowadzona przez niego operacja zakończyła się sukcesem!

  Policjanci zatrzymali 54-latka z Warszawy, podejrzewanego o zlecenie zabójstwa swojej żony. Do zbrodni miało dojść w Kazimierzu Dolnym. Za wykonanie zlecenia mężczyzna oferował mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Policjanci nie wykluczają, że 54-latek chciał poprzez zabójstwo żony rozwiązać problemy osobiste i finansowe.

  Od 1 września obowiązywać będzie znowelizowana Karta Nauczyciela, wprowadzającą podwyżkę dla nauczycieli i jednorazowy dodatek dla nauczycieli stażystów. W noweli określono też na poziomie 300 zł minimalną wysokość dodatku za wychowawstwo. O podpisaniu 4 lipca przez prezydenta nowelizacji poinformowało we wtorek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP.