Ratownicy TOPR w środę byli kilkakrotnie wzywani na pomoc poszkodowanym turystom. W rejonie szczytu Giewontu turysta został raniony spadającym kamieniem. Ratownicy przy pomocy śmigłowca przetransportowali poszkodowanego do szpitala w Zakopanem – poinformował ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.

  W najbliższy piątek poznamy wyniki kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku po tragicznej śmierci 9-miesięcznej Blanki. Kontrolę w ubiegłym tygodniu zlecił burmistrz Olecka. Równolegle prokuratura prowadzi śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków służbowych w czterech instytucjach, które nadzorowały rodzinę dziewczynki. Chodzi o sąd, policję, kuratora i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olecku.

  Koncert Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya na PGE Narodowym został wyprzedany w rekordowym tempie. Sprzedano ponad 70 tysięcy biletów. Zainteresowanie wrześniowym eventem było na tyle duże, że nie wszystkim fanom Dawida i Filipa udało się zakupić bilet. Mamy jednak dobrą wiadomość! Utworzono dodatkową pulę wejściówek na to muzyczne wydarzenie!

  Studenci z Poznania chcą zbudować boisko dla uchodźców we włoskiej Katanii. Skąd wziął się pomysł na pomoc uchodźcom właśnie w taki sposób? Jak wygląda plan działania? Jak można pomóc studentom, którzy zaangażowali się w budowę boiska. Izabella Adamczak, Jacek Sołtysiak i Natalia Szulc opowiedzieli o całej akcji w Dzień Dobry Wakacje.

  Gdańska prokuratura postawiła szereg zarzutów Dariuszowi S., pracownikowi ochrony finału WOŚP w Gdańsku z 13 stycznia, podczas którego doszło do śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mężczyzna został oskarżony o składanie fałszywych zeznań oraz podżeganie innych do zeznawania nieprawdy.

  Olecko nie może otrząsnąć się po tragicznej śmierci malutkiej dziewczynki. Pod oknem mieszkania, w którym 9-miesięczna Blanka mieszkała z matką ludzie zapalają znicze, kładą misie, zabawki, kwiaty. 26 czerwca odbył się pogrzeb Blanki. Na parapecie okna ktoś przykleił wstążkę z napisem "Ostatnie Pożegnanie".

  Od 1 lipca program "Rodzina 500 plus" obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia. Przychody młodych podatników nieprzekraczające w roku podatkowym 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Ulga w PIT nie zwalania z zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS oraz zdrowotnych do NFZ. Ustawa ma wejść w życie od 1 sierpnia.

  W niedzielę po ulicach Zgierza błąkał się samotnie 3-letni chłopiec. Informacje policji przekazał przypadkowy przechodzień, który zaopiekował się dzieckiem. Okazało się, że rodzice chłopca to nielegalni imigranci z Kazachstanu. Zostali zatrzymani, a dzieci - trzylatek oraz kilkumiesięczne niemowlę - trafiły do placówki opiekuńczej.

  Sobowtór wybitnego argentyńskiego piłkarza grającego w barwach Barcelony - Leo Messiego, postanowił w w niezbyt godziwy sposób wykorzystać swoje podobieństwo do gwiazdora. Reza Parastesh podając się za gwiazdę Barcelony nakłaniał kobiety do seksu.

  Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego zwracają się do turystów wybierających się do Morskiego Oka, o korzystanie z transportu publicznego. Ze względu na wyjątkowo sprzyjającą pogodę chętnych do skorzystania z najpopularniejszego szlaku w Tatrach jest bardzo dużo, w związku z tym parkingi na Palenicy Białczańskiej oraz Łysej Polanie zapełniają się już w godzinach porannych.

  Pożar w Gdańsku został opanowany. Przywrócono ruch na obydwu jezdniach ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku. Akcję gaśniczą hali zakładu stolarskiego w szczytowym momencie prowadziły 33 zastępy strażackie. Pożar wybuchł w środę nad ranem przy Trakcie Św. Wojciecha w Gdańsku. Pożar powodował duże utrudnienia w ruchu na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych prowadzących do Gdańska z południa regionu - był on nieprzejezdny w obu kierunkach.

  Będzie śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa przez fundację Lux Veritatis, w tym przez ojca Tadeusza Rydzyka? Stowarzyszenie Watchdog, któremu fundacja ojca Rydzyka nie chciała udostępnić informacji publicznej o swojej działalności, na swojej stronie informuje, że sąd uchylił postanowienie o umorzeniu dochodzenia. Teraz sprawą może zająć się prokurator.

  Muzeum Getta Warszawskiego poszukuje historii związanych ze szpitalem Bersohnów i Baumanów, mieszczącym się przy ul. Siennej 60 w Warszawie, oraz zdjęć i świadków działalności szpitala: lekarzy, pacjentów, mieszkańców okolicznych budynków. Placówka planuje wydanie albumu o historii tego miejsca. Dodatkowo w 2023 roku, w 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, w budynku szpitala zostanie otwarta wystawa stała Muzeum Getta Warszawskiego.

  Wianaki - Święto Muzyki w Krakowie już w sobotę, 22 czerwca. Świętowanie rozpocznie się już o 10:30 i potrwa do późnych godzin nocnych. Organizatorzy przewidują liczne koncerty i atrakcje. Na dziewięciu scenach krakowskich wianków wystąpi ponad 70 artystów. Do organizacji włączyły się też krakowskie kluby oraz organizacje sportowo-kulturalne. Co roku krakowskie Wianki przyciągają tłumy turystów. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

  Pogrzeb zamordowanej 10-latki z Mrowin. Wokół kaplicy na cmentarzu komunalnym w Żarowi zgromadziło się kilkaset, do samej kaplicy wejść mogli tylko członkowie rodziny zamordowanej. Rodzice apelowali: "Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim". To ulubione kolory dziewczynki. Kristina, 10-letnia dziewczynka z Mrowin, została brutalnie zamordowana w drodze ze szkoły do domu 13.06.2019. Podejrzany o zabójstwo Jakb A. przyznał się do zarzucanych mu czynów.

  Spore kontrowersje wzbudził opublikowany w środę na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur - którego zadania wykonuje RPO - dotyczący okoliczności aresztowania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach 10-letniej Kristiny. "Rzecznik powinien stawać w obronie ofiar, a w tym przypadku broni zbrodniarza" - ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski. "Jestem od tego, żeby w trudnych sytuacjach upominać się o przestrzeganie podstawowych praw proceduralnych" - wyjaśnia RPO Adam Bodnar.