W niedzielę po ulicach Zgierza błąkał się samotnie 3-letni chłopiec. Informacje policji przekazał przypadkowy przechodzień, który zaopiekował się dzieckiem. Okazało się, że rodzice chłopca to nielegalni imigranci z Kazachstanu. Zostali zatrzymani, a dzieci - trzylatek oraz kilkumiesięczne niemowlę - trafiły do placówki opiekuńczej.

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia. Przychody młodych podatników nieprzekraczające w roku podatkowym 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Ulga w PIT nie zwalania z zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS oraz zdrowotnych do NFZ. Ustawa ma wejść w życie od 1 sierpnia.

  Od 1 lipca program "Rodzina 500 plus" obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

  Pogrzeb zamordowanej 10-latki z Mrowin. Wokół kaplicy na cmentarzu komunalnym w Żarowi zgromadziło się kilkaset, do samej kaplicy wejść mogli tylko członkowie rodziny zamordowanej. Rodzice apelowali: "Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim". To ulubione kolory dziewczynki. Kristina, 10-letnia dziewczynka z Mrowin, została brutalnie zamordowana w drodze ze szkoły do domu 13.06.2019. Podejrzany o zabójstwo Jakb A. przyznał się do zarzucanych mu czynów.

  Wianaki - Święto Muzyki w Krakowie już w sobotę, 22 czerwca. Świętowanie rozpocznie się już o 10:30 i potrwa do późnych godzin nocnych. Organizatorzy przewidują liczne koncerty i atrakcje. Na dziewięciu scenach krakowskich wianków wystąpi ponad 70 artystów. Do organizacji włączyły się też krakowskie kluby oraz organizacje sportowo-kulturalne. Co roku krakowskie Wianki przyciągają tłumy turystów. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

  Spore kontrowersje wzbudził opublikowany w środę na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur - którego zadania wykonuje RPO - dotyczący okoliczności aresztowania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach 10-letniej Kristiny. "Rzecznik powinien stawać w obronie ofiar, a w tym przypadku broni zbrodniarza" - ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski. "Jestem od tego, żeby w trudnych sytuacjach upominać się o przestrzeganie podstawowych praw proceduralnych" - wyjaśnia RPO Adam Bodnar.

  Defekacja to... W Milionerach padło pytanie za 250 tysięcy złotych. Agnieszka Augustyn z Nowego Sącza kontynuuje swoją grę w Milionerach. Środowy odcinek programu rozpoczęła z gwarantowanym 1000 zł na swoim koncie. Do miliona dzieli ją tylko 7 pytań. Czy uda jej się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania?

  Gmina Żarów w imieniu rodziny Kristiny poinformowała, że w sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanej w czwartek 10-letniej dziewczynki, mieszkanki Mrowin. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności ceremonii. Matka zamordowanej dziewczynki zaapelowała do osób, które będą uczestniczyły w pogrzebie.

  Komar tygrysi, który przenosi groźne choroby, dotarł do Polski? Został sfotografowany w Katowicach, choć entomolodzy zachowują wobec tych doniesień rezerwę. Wcześniej niebezpieczny insekt, pojawiał się u naszych sąsiadów: w Niemczech, na Słowacji i w Czechach. Czy jesteśmy gotowi na inwazję komara tygrysiego? Jak go rozpoznać? Jak z nim walczyć? Jakie choroby przenosi?

  Nietypowego zatrzymania dokonali policjanci Policjanci z Pajęczna (Łódzkie). Zatrzymany przez nich 49-latek wjechał do centrum miasta... czołgiem T-55. Co gorsza był pod wpływem alkoholu. Za jazdę po pijanemu grożą mu do 2 lat więzienia, a za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - nawet 8 pozbawienia wolności.

  Wianki nad Wisłą 2019 już w sobotę 22 czerwca 2019 roku! Wystąpią: Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, TULIA oraz L.U.C. Ale Wianki to nie tylko koncerty, to również inne atrakcje - jarmark kulinarny, Piknik Świętojański, regaty oraz warsztaty żeglarskie. Oto lista gwiazd, które wystąpią na Wiankach 2019 oraz lista pozostałych atrakcji. Wstęp jest darmowy!

  Uwaga! W niektórych szkołach w Polsce lekcje zostają skrócone - w związku z upałami. Temperatury sięgają powyżej 30 stopni, co jest bardzo uciążliwe dla dzieci, jak i dla nauczycieli. Zajęcia w poszczególnych szkołach mogą zostać skrócone o 15 minut - taką decyzję podejmują dyrektorzy placówek - w zależności od tego, czy są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do nauki.