Blisko 86 mln zł. Taką kwotę stracili w ubiegłym roku polscy emeryci, którzy zostali oszukani przez tzw. mafię wnuczkową. To oznacza, że ich straty są wyższe o ponad 13 mln zł niż rok wcześniej. Jak zauważają policjanci, na liczbę przestępstw nie wpłynął okres pandemii i wprowadzanych przez rząd obostrzeń. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka funkcjonariusze apelują, by seniorzy nie dali się oszukać.

  Czwartek upłynie pod znakiem rozpogodzeń, ale nawet tam, gdzie niebo spowiją chmury, nie należy spodziewać się opadów. Będzie - zwłaszcza w porównaniu z minionym weekendem - bardzo ciepło. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 9 w Szczecinie. Wiać będzie umiarkowanie z południowego zachodu.

  Joe Biden jest już oficjalnie prezydentem USA. Uroczysta inauguracja jego prezydentury odbyła się na Kapitolu. Demokrata został zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Johna Robertsona. Amerykański hymn podczas uroczystości wykonała Lady Gaga, która zaprezentowała się w sukni przystrojonej gołębiem z gałązką oliwną. Jennifer Lopez zaśpiewała "America The Beautiful".

  "Lab" - taki tytuł nosi codzienny serial kryminalny, będący najnowszą produkcją TVN. To pierwszy serial, gdzie - jak zapewniają twórcy - widzowie będą mogli zobaczyć kolejne etapy śledztwa. Policjanci i pracownicy tytułowego laboratorium będą wyjaśniać takie sprawy jak tajemnicze morderstwo, zaginięcie młodych dziewczyn, porwanie dziecka czy handel ludźmi. Zdjęcia są kręcone w Krakowie.

  Rząd zdecydował się wprowadzić zmiany w harmonogramie szczepień przeciwko COVID-19. Jak przekazał na konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk pierwszy etap został podzielony na trzy etapy. Dzięki zmianom na wcześniejsze zaszczepienie będą mogły liczyć m.in. osoby przewlekle chore. Kto jeszcze skorzysta na zmianie?

  Zbliża się czas rozliczenia podatków za ubiegły rok. Sprawę w urzędzie można będzie załatwić szybko i komfortowo, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem istotnych w czasie pandemii środków ostrożności. Umożliwi to usługa oferowana przez Krajową Administrację Skarbową.

  O godzinie 18.00 polskiego czasu rozpocznie się zaprzysiężenie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Niestety ostatnie wydarzenia na Capitolu sprawiły, że od kilku dni służby znajdują się w najwyższej gotowości. Jak będzie wyglądała uroczystość i jakie środki bezpieczeństwa zastosowano? Na ten temat w Dzień Dzień TVN rozmawialiśmy z dr. Krzysztofem Liedelem, ekspertem ds. terroryzmu i Tomaszem Płudowskim, amerykanistą z UKSW.

  Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.