Iron Maiden wystąpi w Polsce! Jeden z najpopularniejszych zespołów heavymetalowych na świecie wystąpi w przyszłym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przedsprzedaż biletów rusza za kilka dni!

  Wybuch gazu w hotelu Białce Tatrzańskiej. Trzej pracownicy hotelu Novobilski doznali poważnych poparzeń w wyniku porannego wybuchu gazu. Dwie osoby trafiły do szpitala w Zakopanem, trzecia, najciężej poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

  Już od 1 stycznia będziemy mogli zdecydować, czy środki zgromadzone w OFE chcemy przenieść na IKE, czy do ZUS. Ustawa, która wejdzie w życie zakłada likwidację OFE, w których ok. 15,8 mln Polaków odłożyło ok. 162 mld zł. Środki zostaną przekazane z OFE do IKE 1 lipca 2020 roku.

  Angelina Jolie zdecydowała się wziąć udział w odważnej, nagiej sesji dla amerykańskiego miesięcznika Harper's Bazaar. W wywiadzie natomiast, aktorka zdradziła jak obecnie wyglądają jej relacje z Bradem Pittem.

  Kiedy dzieci nudzą się w domu np. w czasie choroby lub ferii, warto zorganizować im ciekawe i kreatywne zajęcie. Jednym z pomysłów, który może zainteresować dzieci, jest własnoręczne wykonanie zabawek. Możliwości jest wiele, a wśród nich ciekawym rozwiązaniem jest bałwanek ze skarpetki.

  Gwiazdy Małego Wozu to słabo widoczna konstelacja okołobiegunowa, w przeciwieństwie do Wielkiego Wozu. Dostrzeżenie gwiazd Małego Wozu na niebie wymaga nieco więcej wprawy i astronomicznej wiedzy. Najbardziej charakterystyczną gwiazdą Małego Wozu jest oczywiście Polaris, czyli północna Gwiazda Polarna.

  USA wycofuje się z porozumienia klimatycznego. Prezydent Donald Trump ogłosił wycofanie USA z porozumienia klimatycznego w Paryżu. Decyzja ta będzie miała szereg reperkusji dla światowej polityki klimatycznej i energetycznej.

  Wrocław. W sobotę przed południem samochód osobowy uderzył w przystanek autobusowy, na którym na autobus czekała matka z dwójką dzieci. Dzieci, które odniosły niegroźne obrażenia - zostały odwiezione do szpitala. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku. Do Wrocławia pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Sprawa dotyczy transportu 10 tygrysów, który został zatrzymany na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie (woj. lubelskie). Jedno ze zwierząt padło. Tygrysy zostały wysłane z Włoch do Federacji Rosyjskiej (Dagestan), zgodnie z informacją umieszczoną w dokumencie INTRA wygenerowanym przez jednostkę weterynaryjną we Włoszech. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościła weterynarz Maria Geremek, która opowiedziała o przemycie zwierząt.

  To dwaj 13-latkowie doprowadzili do olbrzymiego pożaru składowiska odpadów w miniony weekend w Bytomiu, który strawił tony tekstyliów oraz tworzywa sztuczne. Po zatrzymaniu mówili, że że zaprószyli ogień przypadkowo. Odpowiedzią przed sądem dla nieletnich.

  Maroko. Zabójcy Louisy Vesterager Jespersen i Maren Ueland skazani na karę śmierci. Dwie młode turystki z Danii i Norwegii zginęły w Maroku podczas wędrówki w górach Atlas. Terroryści ścięli im głowy podczas górskiej wędrówki.

  Quentin Tarantino będzie gościem festiwalu Camerimage 2019. Wybitny, amerykański reżyser odwiedzi tegoroczny festiwal EnergaCamerimage w Toruniu. W duecie z operatorem Robertem Richardsonem odbierze nagrodę festiwalu dla duetu autor zdjęć-reżyser.