Falkon 2.0. W listopadzie Lublin staje się polską stolicą fantastyki! Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon odbędzie się w halach Targów Lublin przy ul. Dworcowej

  Na jednej z działek znajdujących się przy ul. Głębockiej w Warszawie mężczyzna znalazł noworodka owiniętego w reklamówkę. Stan dziecka lekarze określili jako stabilny. Policja zatrzymała w tej sprawie 36-letnią kobietę. Dzisiaj będzie prawdopodobnie przesłuchana. Na miejscu znalezienia dziecka był reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Iron Maiden wystąpi w Polsce! Jeden z najpopularniejszych zespołów heavymetalowych na świecie wystąpi w przyszłym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przedsprzedaż biletów rusza za kilka dni!

  Wybuch gazu w hotelu Białce Tatrzańskiej. Trzej pracownicy hotelu Novobilski doznali poważnych poparzeń w wyniku porannego wybuchu gazu. Dwie osoby trafiły do szpitala w Zakopanem, trzecia, najciężej poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

  Już od 1 stycznia będziemy mogli zdecydować, czy środki zgromadzone w OFE chcemy przenieść na IKE, czy do ZUS. Ustawa, która wejdzie w życie zakłada likwidację OFE, w których ok. 15,8 mln Polaków odłożyło ok. 162 mld zł. Środki zostaną przekazane z OFE do IKE 1 lipca 2020 roku.

  Angelina Jolie zdecydowała się wziąć udział w odważnej, nagiej sesji dla amerykańskiego miesięcznika Harper's Bazaar. W wywiadzie natomiast, aktorka zdradziła jak obecnie wyglądają jej relacje z Bradem Pittem.

  Kiedy dzieci nudzą się w domu np. w czasie choroby lub ferii, warto zorganizować im ciekawe i kreatywne zajęcie. Jednym z pomysłów, który może zainteresować dzieci, jest własnoręczne wykonanie zabawek. Możliwości jest wiele, a wśród nich ciekawym rozwiązaniem jest bałwanek ze skarpetki.

  Gwiazdy Małego Wozu to słabo widoczna konstelacja okołobiegunowa, w przeciwieństwie do Wielkiego Wozu. Dostrzeżenie gwiazd Małego Wozu na niebie wymaga nieco więcej wprawy i astronomicznej wiedzy. Najbardziej charakterystyczną gwiazdą Małego Wozu jest oczywiście Polaris, czyli północna Gwiazda Polarna.

  USA wycofuje się z porozumienia klimatycznego. Prezydent Donald Trump ogłosił wycofanie USA z porozumienia klimatycznego w Paryżu. Decyzja ta będzie miała szereg reperkusji dla światowej polityki klimatycznej i energetycznej.

  Wrocław. W sobotę przed południem samochód osobowy uderzył w przystanek autobusowy, na którym na autobus czekała matka z dwójką dzieci. Dzieci, które odniosły niegroźne obrażenia - zostały odwiezione do szpitala. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku. Do Wrocławia pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.