Milena Piasecka zginęła w czasie wyprawy trekkingowej w Himalaje. Miała za cel pokonać Wielki Szlak Himalajski, który liczy około 1700 kilometrów i prowadzi pod najwyższymi szczytami świata. Ciało Polski odnaleziono 18 października w Nepalu.

  Polski nauczyciel Mateusz Maj zginął podczas zamieszek w Chile, poinformował w środę wydawany w stolicy tego kraju Santiago de Chile dziennik "La Tercera". Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w mieście Maipu, w środkowej części Chile.

  Ten człowiek z pewnością wie, co to znaczy znaleźć się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Dawid Szydło został skazany na rok więzienia za podpalenie lasu. Dziś mężczyzna gościł wraz z mamą w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedział o sytuacji, która się wydarzyła.

  Zwycięzcą 4. edycji programu „Projekt Lady” została Liubov Miruk . 23-latka pochodzi z Ukrainy, gdzie pracowała jako księgowa. W Polsce nie udało jej się znaleźć pracy. Teraz jej życie z pewnością się odmieni. Główną nagrodą jest trzymiesięczne stypendium i kurs w szkole językowej EF Education First. Jak finalistka odnajduje się w angielskiej rzeczywistości? O tym rozmawiała z nią Anna Senkara.

  W kilka miesięcy po nadaniu jej tego tytułu, król Tajlandii Maha Vajiralongkorn pozbawił swoją oficjalną kochankę tytułu "Szlachetnej małżonki". Jak czytamy w komunikacie pałacu Sineenat Wongvajirapakdi została pozbawiona tytułu kochanki oraz stopnia stopnia generała ochrony królewskiej. Było to wynikiem rywalizacji jaką Sineenat toczyła z królową Suthidą.

  Polski koncern Synthos, którego współwłaścicielem jest najbogatszy Polak - Michał Sołowow, oraz amerykańsko-japońska firma GE Hitachi Nuclear Energy podpisały porozumienie, na mocy którego mają rozważyć wybudowanie w Polsce reaktora jądrowego klasy SMR (Small Modular Reactor) BWRX-300.

  Roman Wawrzyniak podczas zakupów zjadł śliwkę w czekoladzie o łącznej wartości 40 groszy. Nie zapłacił za nią, więc sklep zarzucił mu kradzież i zgłosił sprawę na policję, a ta do sądu. Sędzia w zaocznym wyroku nakazowym skazał mężczyznę na miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 20 godzin prac społecznych. Z panem Romanem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci zgierskiego działacza PiS Tomasza Jędrzejczaka. Jego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły w okolicach Mostu Łazienkowskiego. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. 52-letni radny zaginął w piątek na warszawskim Powiślu. Był tam razem z żoną na koncercie.

  Ewa Kępys z „Big Brothera” pozuje topless na Instagramie.Ewa jest jedną z dwóch nowych uczestniczek "Big Brothera", a jej relacja z Kamilem Lemieszewskim zdążyła już wzbudzić sporo emocji. Ewa na co dzień zajmuje się modelingiem i fotografią.

  Reprezentacja Polski zdobyła tytuł mistrza Europy w kabaddi. Podczas zorganizowanego w Szkocji turnieju Polacy pokonali kolejno Włochy, Anglię, Norwegię i Szkocję, a w finale wygrali 48-27 z Holandią. Polska reprezentacja w całym turnieju zdobyła 287 punktów, tracąc tylko 121. Kabaddi to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów w Azji i najpopularniejszy sport w Indiach. Finały tamtejszych profesjonalnych rozgrywek śledzi powyżej 100 mln widzów. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN o sporcie opowiedzieli sami reprezentanci Michał Śpiczko, Maciej Sawicki, Piotr Pamulak.

  Znana jest już data pierwszego posiedzenia Sejmu i Senatu. Prezydent Andrzej Duda zwoła je na 12 listopada. Na inauguracyjnych posiedzeniach posłowie i senatorowie złożą ślubowania, wybrani zostaną marszałkowie Sejmu i Senatu; tradycyjnie prezydent może wygłosić orędzie.

  W czwartek brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli porozumienie ws. brexitu. Rozwiązana została w nim najtrudniejsza kwestia - granica irlandzka. Unijni liderzy poparli porozumienie w sprawie brexitu zawarte między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Teraz musi się wypowiedzieć brytyjska Izba Gmin i Parlament Europejski. Jakie konsekwencje dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii będzie miał ewentualny brexit? Naszym gościem był Maciej Czajkowski, dziennikarz, były korespondent BBC.

  PGA 2019 już od piątku. Targi gier komputerowych i technologii startują już 18 października. Poznań Game Arena przyciąga tysiące amatorów gier i miłośników sprzętu oraz nowych technologii. PGA jest jedną z największych imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kto pojawi się na targach gier w Poznaniu?

  W środę przed Sejmem odbył się strajk. Przeciwnicy projektu nowelizacji kodeksu karnego, który zakłada m.in. wprowadzenie kary pozbawienia wolności za publiczne propagowanie obcowania płciowego dzieci, walczyli o zmiany. Jak do sytuacji odnoszą się edukatorzy seksualni? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Patrycja Wonatowska – edukatorka seksualna, Monika Worch – dyrektorka szkoły podstawowej, Dagmara Maciuszko – mama dwójki dzieci.

  W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu zmarł saper, ranny w wyniku wybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej. To trzecia ofiara śmiertelna niewybuchu znalezionego w lesie pod Kuźnią Raciborską. W wyniku zdarzenia dwóch saperów zginęło na miejscu, czterech trafiło do szpitala w ciężkim stanie.