1 czerwca PLL LOT wznowią loty pasażerskie. Początkowo będziemy mogli skorzystać z połączeń na trasach: z Warszawy do Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Jak będzie wyglądać podróż według nowych zasad bezpieczeństwa? Jaki bagaż będzie można wnieść na pokład?

  Trwa trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Od 18 maja można m.in. korzystać z usług fryzjerów, kosmetyczek, a także pójść do restauracji czy kawiarni. Zwiększono także limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych. Kiedy zostaną otwarte siłownie i kluby fitness?

  W poniedziałek zapowiada się pochmurno i deszczowo w centrum i na północy kraju, opady do 5 mm. Pogodniej na krańcach południowych kraju. Temperatury od 13 stopni w Suwałkach do 22 stopni C we Wrocławiu.

  W sobotę Polska centralna i południowa będą pod wpływem wyżów, a to oznacza słoneczną pogodę. W regionach północnych pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie większe zachmurzenie i pojawią się niewielkie opady deszczu. Na termometrach od 11 stopni C w Suwałkach do 18 stopni C w Krakowie.

  Jeśli chcemy cieszyć się smakiem warzyw i ziół z własnego ogródka, wcale nie musimy być działkowcami. Do założenia małej plantacji wystarczy balkon albo nawet parapet. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” opowiedział nam, jak założyć domowy warzywnik.

  Lubisz majsterkowanie i twórcze zajęcia? To zadanie może Ci się spodobać. Przygotuj własnoręcznie lampę UFO. Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński prowadzący program „Para w remont” pokazali, jak krok po kroku wykonać ją w domowym warsztacie.

  Zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony z obecnych 860 zł do 1,2 tys. zł - zapowiada premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówi też o osłonie w postaci dodatku solidarnościowego. To programy osłonowe dla osób, które stracą pracę w wyniku pandemii koronawirusa. Ile wyniesie nowe świadczenie?

  Słowenia poradziła sobie z epidemią najlepiej w całej Unii i jest w najlepszej sytuacji sanitarnej - powiedział premier tego kraju Janez Jansza. Ogłosił, że udało się tam "ujarzmić" koronawirusa i obwieścił koniec stanu epidemii. Od piątku podróżni z UE mogą odwiedzać Słowenię bez konieczności odbywania kwarantanny.

  Tegoroczna gala Grand Press Photo 2020 była wyjątkowa. Ze względu na pandemię odbyła się wyłącznie w przestrzeni internetowej. W kategorii Zdjęcie Roku zwyciężył Jacek Szydłowski z "Dziennika Wschodniego". Uwiecznił na nim pielęgniarkę podczas dyżuru w namiocie do klasyfikacji pacjentów. Rzecz jasna, zdjęcie zostało zrobione w czasie pandemii.

  #Hot16Challenge2 zdobywa coraz szersze grono odbiorców i wykonawców. Poza raperami, muzykami, a od niedawna także politykami, do wyzwania dołączają także aktorzy. Swoje 16 wersów zaprezentowała Małgorzata Kożuchowska i... zaskoczyła wszystkich. Zobacz gwiazdę w niecodziennej odsłonie.

  W piątek w Małopolsce, na Podkarpaciu i Górnym Śląsku pochmurno i deszcz. W Bieszczadach burze z porywami wiatru do 60-80 km/h. Poza tym na ogół pogodnie, choć na Podlasiu możliwy słaby przelotny deszcz. W górach powyżej 1500 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura od 10 st. na Suwalszczyźnie do 16 na Ziemi Lubuskiej.

  Starte ziemniaki i mąka to w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy na tak zwane kluski - takie pytanie padło w czwartkowym wydaniu „Milionerów”. Prawidłowa odpowiedź jest warta 500 tysięcy złotych! Bartłomiej Marcjaniak, który dzielnie walczył przez całą grę, przy pytaniu o pół miliona postanowił odstąpić od udzielenia odpowiedzi. Czy wiesz, jak nazywają się kluski z tartych ziemniaków i mąki?