Wakacje to czas swobody, przygód i uczuciowych uniesień. Niektóre zauroczenia przeistaczają się w płomienne uczucie, podczas gdy inne pozostają jedynie miłym wspomnieniem. Specjalnie dla wielbicieli letnich romansów przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych telewizyjnych pocałunków. Sprawdź, które seriale znalazły się na naszej liście.

    Pogoda na 9 lipca. Temperatura maksymalna od 16 stopni C w Suwałkach do 21 stopni C w Katowicach i Krakowie. Synoptycy spodziewają się opadów deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

    Już ponad trzy miliony zakażeń koronawirusem odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Ostatniej doby stwierdzono tam rekordowy przyrost dziennych infekcji - ponad 60 tys. Granica 3 mln została także przekroczona w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Najbardziej dotknięta pandemią jest Brazylia, gdzie zakażony jest m.in prezydent Jair Bolsonaro, należący do najbardziej "koronasceptycznych" przywódców na świecie. Wirus nadal jest groźny także w Europie - Serbia wprowadza godzinę policyjną, a Bułgaria przedłuża nadzwyczajny stan epidemiczny.

    Stworzył postać Sherlocka Holmesa, detektywa, który stał się ikoną kultury. Powieścią "Zaginiony świat" przepowiedział dinomanię sprowokowaną "Jurrasic Park". Artur Conan Doyle zmarł 90 lat temu, 7 lipca 1930 roku. Był nie tylko pisarzem, ale też lekarzem i politykiem. Poznaj inne fakty i ciekawostki o twórcy najsłynniejszego detektywa świata.

    We wtorek czeka nas chwila oddechu od upałów. Temperatura prawie w całej Polsce spadnie poniżej 20 stopni. To dobra wiadomość dla tych, którzy do tej pory narzekali na ciężkie powietrze na zewnątrz.

    3 dni zmagań, 43 konkurencje, 600 zawodników z ponad 30 krajów. Konkurs Euroskills odbędzie się w styczniu 2021 roku w austriackim Graz. Polska reprezentacja będzie rywalizować o medale w aż 16 konkurencjach. W Dzień Dobry TVN gościliśmy jednego z uczestników tych zawodów - Bartka Wicherka wraz z ekspertką WorldSkills Poland - Iwoną Niemczewską.