Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem "pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku". - Dlatego uczniowie od pierwszych klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot - ogłosił.

    Coraz bliżej długiego weekendu i lekkie zmiany w pogodzie. Co prawda idzie cieplejszy wyż, ale nadal odczuwalna temperatura będzie niezbyt sprzyjająca długim spacerom. Należy też uważać na silne mgły, które mogą komplikować życie przede wszystkim kierowcom.

    Najlepszy i najczęściej wybierany program śniadaniowy w Polsce? Oczywiście „Dzień Dobry TVN”! W październiku był liderem oglądalności wśród programów porannych zarówno w grupie ogólnej, jak i komercyjnej. Rośnie również grupa odbiorców strony internetowej i mediów społecznościowych.

    Aplikacja TikTok jest niezwykle popularna wśród młodych ludzi. W związku z sytuacją pandemiczną, gdzie wiele osób zamkniętych było w domach z rodzinami zaczęły pojawiać się filmiki instruujące, jak bez słów pokazać, że potrzebuje się pomocy. To jeden z tych trików prawdopodobnie ocalił życie 16-latki z Karoliny Północnej. 

    Podczas koncertu Travisa Scotta na festiwalu Astroworld w wyniku wybuchu paniki zmarło osiem osób. Amerykański raper odniósł do tragedii. - Jestem zaangażowany we współpracę, aby wspierać rodziny, które są w potrzebie - zapewnił muzyk.