Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.

  Słońce przebywa w znaku Panny, Księżyc rozpoczyna dzień w znaku Wagi, co sprawi, że poranek będzie dość leniwy, jednak Srebrny Glob o godzinie 8.02 przejdzie do znaku Skorpiona i wymusi na Nas bardzo konkretne działania. Jaki jest horoskop dzienny na piątek, 10 września 2021 roku dla wszystkich znaków zodiaku? Merkury, który znajduje się w znaku Wagi będzie w kwinkunksie z Uranem znajdującym się w znaku Byka. Ten układ przyspieszy tempo wydarzeń i nie ma co liczyć na rozprężenie w miejscu pracy, bo niby to piątek. Nic tych rzeczy. Oderwiemy się od obowiązków później niż zwykle. Wenus po godzinie 22.00 opuszcza znak Wagi i przechodzi do znaku Skorpiona, co nakieruje Nasze myśli na wieczorne spotkania pełne emocji.

  Przed Nami czas oczyszczania i zadumy, którą przyniesie odchodzące lato i czekająca w powietrzu jesień. Do ważnych układów na niebie z pewnością można zaliczyć Czysty Nów Księżyca, czyli Nów w Pannie, który wypadnie 7.09 i zachęci nas do porzucenia wszystkiego, co jest szkodliwe i niekorzystne oraz do wykonania wręcz rytualnych porządków w miejscu pracy i w domu. 8.09. będzie doskonały układ na zaklinanie bogactwa i powodzenia finansowego oraz składania zapytań o awans bądź podwyżkę. Poznaj horoskop tygodniowy od 6 do 12 września 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku.

  Ziemię otacza pole magnetyczne utworzone przez płynne żelazo znajdujące się w jej jądrze. Prawdopodobnie jest tak stare jak sama Ziemia. Zupełnie inaczej jest z Księżycem - ten własnego pola magnetycznego nie posiada, choć przez lata uważano inaczej.

  Wiesław Gołas, niezapomniany z ról w takich serialach jak "Czterej pancerni i pies" i "Alternatywy 4", nie żyje. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Zmarł nad ranem w czwartek, 9 września 2021 r. Odszedł w wieku 90 lat.

  W piątek na wschodzie i w centrum Polski bezchmurnie, na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Tam po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach od 24 st. C na wschodzie do 28 st. na zachodzie.

  Osoby z dysleksją często już w szkole muszą mierzyć się z krzywdzącymi stereotypami. To negatywnie odbija się na ich samoocenie i nie pozwala rozwinąć potencjału w dorosłym życiu. Trzy czwarte dyslektyków twierdzi, że szukając pracy znajdują się w niekorzystnej pozycji. Tymczasem zdaniem ekspertów są oni zdyscyplinowani i pomysłowi oraz potrafią radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, dlatego

  Jeszcze niedawno lekarze na szpitalnych oddziałach dziecięcych ratowali swoich pacjentów po tym, jak dochodziło do zatrucia dopalaczami lub alkoholem. Teraz problem jest inny. Do szpitali trafiają dzieci, które mają za sobą próby samobójcze. Jak wskazuje konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, dr hab. n. med. Barbara Remberk, w czasie pandemii poradnie zdrowia psychicznego są bardzo przeciążone.

  Kolejne dni września przynoszą coraz przyjemniejszą aurę. Choć noce są już wyjątkowo mroźne, w dzień jest słonecznie i bardzo ciepło. Warto skorzystać z takiej pogody przed nadchodzącą jesienną pluchą. Sprawdź prognozę pogody na czwartek, 9 września.