Po upalnym czerwcu i lipcu, nadszedł bardzo zimny początek sierpnia. To zła informacja dla Polaków, którzy właśnie teraz wyjechali na urlopy i z utęsknieniem wypatrują ciepłych dni, które na szczęście mają nadejść w najbliższy weekend, czyli 14-15 sierpnia. Jaki będzie pogoda we wrześniu?

  Barbara Bodziony, absolwentka Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Rękopisów w Angers we Francji i Ewa Landowska, wybitna specjalistka w dziedzinie kaligrafii to duet, którego pracą i pasją jest nauka pięknego pisania. O to, dlaczego sztukę tę powinno opanować każde dziecko, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN autorkę "Elementarza" i Przemysława Staronia, Nauczyciela Roku 2018.

  Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., z perspektywą do roku 2033, zakłada rozwój sieci dróg w całej Polsce. Rząd planuje przeznaczyć na to ponad 291 mld zł. Sieć dróg krajowych ma zostać rozbudowana o 2,5 tys. km za kwotę 186,8 mld zł. Kontynuacja bieżących inwestycji drogowych o długości 3,7 tys. km ma wynosić 104,8 mld zł. Do których regionów trafi najwięcej środków?

  Osoby, które przechorowały COVID-19 najczęściej uskarżają się na tzw. mgłę covidową, cierpią na zespół przewlekłego zmęczenia oraz mają problemy kardiologiczne i neurologiczne. Naukowcy przeprowadzili kolejne badania. Wynika z nich, że młodzi ozdrowieńcy mogą mieć problemy z częścią układu nerwowego odpowiedzialnego za mobilizację organizmu.

  Słońce przebywa w znaku Lwa, Księżyc znajduje się w znaku Panny. Po godzinie 22:07 Srebrny Glob przejdzie do znaku Wagi. Środa, sama w sobie jest dniem przeznaczonym Merkuremu, ale dzisiaj ta najmniejsza planeta naszego Układu Słonecznego będzie wyjątkowo aktywna. Już o godzinie 3:19 Merkury utworzy opozycję z Jowiszem, co da możliwość szybkiego skorzystania z okazji do podróżowania. Zobacz, jaki jest horoskop dzienny na środę, 11 sierpnia 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku.

  Muzyka pop to rodzaj muzyki rozrywkowej. Dlatego zwykle jest skierowana do szerokiego grona odbiorców. Popyt na nią, mimo upływu lat, nie maleje i wydaje się nawet, że zapotrzebowanie na tego rodzaju brzmienie sukcesywnie rośnie.

  Jaka będzie pogoda w środę, 11 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 20 do 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Witamina D ma ogromny wpływ na działanie całego organizmu. Wzmacnia kości oraz odporność. Poprawia również przemianę materii. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Karolinska Institutet w Sztokholmie pokazują, że jej suplementacja przez pacjentów onkologicznych może wspomóc leczenie paliatywne i zmniejszyć zapotrzebowanie na silne leki przeciwbólowe tzw. opioidy.