Wszyscy, którzy dorastali w latach 90. z pewnością potwierdzą, że dzieciństwo w tamtym okresie znacznie różniło się od tego, co obserwujemy dziś. Beztroskie zabawy na trzepaku, lody z serka homogenizowanego, krzyki na osiedlu: "mamo, rzuć mi kanapkę" to była nasza codzienność, którą wielu wspomina z rozrzewnieniem. Co jeszcze powinniście pamiętać, jeśli właśnie wtedy chodziliście do przedszkola czy szkoły?

  W poniedziałek czeka nas zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przygotujmy się na przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze, gdzieniegdzie z gradem. Na termometrach od 20 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, w czasie burz porywisty.

  Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc przez cały dzień znajduje się w znaku Skorpiona. Na niebie kilkadziesiąt minut po północy dojdzie do opozycji Słońca z władcą podziemi, czyli Plutonem. Jaki jest horoskop dzienny na niedzielę, 18 lipca dla wszystkich znaków zodiaku? Na wierzch będą wychodzić rodzinne zatargi, ukryte żale i pretensje. Możemy prowadzić ważne rozmowy na tematy finansowe i spadkowe. Do dobrych wpływów możemy dzisiaj zaliczyć bardzo wysoką zdolność do regeneracji, głęboką intuicję i zdolność rozpoznawania istoty rzeczy.

  74. Festiwal Filmowy w Cannes dobiega końca. Kto zdobył Złotą Palmę? Przedstawiamy zwycięzców, których wyłoniło jury pod przewodnictwem reżysera i scenarzysty Spike'a Lee. Najlepszym filmem okazał się "Titane" Julii Ducournau. Wyróżnienia nie otrzymał Wes Anderson, który był przez wielu typowany do zwycięstwa.

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 16 lipca w godzinach wieczornych. Podróżujący z rówieśniczką 17-letni motocyklista wjechał jednośladem w siedzące na ławce nastolatki. W wyniku zdarzenia jedna z dziewcząt zmarła mimo podjętej reanimacji, druga trafiła w ciężkim stanie do szpitala.

  Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc przebywa w znaku Wagi. Zobacz horoskop dzienny na sobotę, 17 lipca 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku. Rozpoczniemy dzień z pewnym entuzjazmem i będziemy nastawieni na czerpanie z życia pełnymi garściami. Rzecz jasna nie w samotności. Pierwsza kwadra Srebrnego Globu, czyli faza najsilniejszego wzrostu, która nastąpi o godzinie 12:10 zachęca Nas do robienia zabiegów pielęgnacyjnych, odżywczych i nawilżających. Wieczorem nasz naturalny satelita przejdzie do znaku Skorpiona i staniemy się nieco bardziej podejrzliwi i nastawieni na spędzanie czasu na terenie, który dobrze znamy.

  Jaka będzie pogoda w weekend (17 i 18 lipca 2021 r.)? Czeka nas kontynuacja upalnej i niestety także burzowej aury - zapowiada IMGW. Należy spodziewać się nawałnic z porywistym wiatrem i gradem. W najcieplejszych miejscach w kraju słupki rtęci podskoczą do 33 st. C.