W kwietniu 2021 r. rozpoczęło się badanie nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19. Ze względu na kończącą się trzecią falę zachorowań w badaniach wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Nie jest to liczba wystarczająca do podania pewnych wniosków, jednak jak twierdzą naukowcy, jest to już odpowiednia ilość, aby wnioskować o działaniu amantadyny oraz podjąć decyzję na temat dalszych badań.

  Końcówka wakacji zdecydowanie nie zachęca do wypoczynku i podróżowania. W całym kraju jest zimno i deszczowo. Najbliższa noc będzie wyjątkowo chłodna i niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na lepszą aurę przyjdzie nam niestety poczekać. W okolicach Jeleniej Góry IMGW wprowadził stan alarmowy 3. stopnia na wezbranych rzekach.

  Słońce przebywa w znaku Panny, Księżyc rozpocznie dzień w znaku Ryb. Po godzinie 20.56 Srebrny Glob przeniesie się do znaku Barana. Dzisiaj będziemy szukać inspiracji do dalszego rozwoju, przewertujemy oferty szkół językowych, zapragniemy zapisać się na jakieś studia lub kursy podnoszące kompetencje. Będziemy odczuwać głód nowych wrażeń. Sprawdź horoskop dzienny na wtorek, 24 sierpnia 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku.

  W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję doświadczyć niebieskiej pełni oraz dopełnił się trygon Marsa i Urana, był to czas, w którym mogliśmy podjąć wiele niefortunnych decyzji. Nadchodzący tydzień przyniesie nieco odpoczynku i ulgi, zwłaszcza od emocjonalnych rozterek. Przeczytaj horoskop tygodniowy od 23 sierpnia do 29 sierpnia i dowiedz się co Cię czeka.

  Najbliższa pełnia księżyca będzie niebieska! Niestety nie chodzi tutaj o to, że tarcza naszego naturalnego satelity przybierze błękitny odcień (a szkoda), tylko o fakt, że mamy do czynienia z rzadkim zjawiskiem. Pełnie księżyca wypadające dwa razy z rzędu w tym samym znaku zodiaku nie są pospolite, wręcz przeciwnie. Taka sytuacja zdarza się mniej więcej raz na 2,5 roku. Tym razem mamy do czynienia z podwójną pełnią księżyca w znaku Wodnika. Pierwsza miała miejsce 24. lipca, a druga w niedzielę 22. sierpnia o godzinie 14:02. Poznaj wskazówki na niebieską pełnię księżyca dla wszystkich znaków zodiaku.

  We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na północy małe. Przelotne opady deszczu, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura od 15 st. do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w czasie burz porywisty.

  Choć często mawia się, że kobieta kobiecie wilkiem, to również w naszym rodzimym show-biznesie można znaleźć wyjątki. Na swoim profilu na Instagramie Ewa Minge zamieściła post, w którym nie szczędzi komplementów pod adresem Agnieszki Woźniak-Starak. Pod wpisem projektantki pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani nie tylko zwrócili uwagę na urodę naszej prowadzącej, ale docenili także fakt, że kobiety potrafią okazywać sobie wsparcie.

  Oszuści nie ustają w wymyślaniu nowych sposobów na to, by przechwycić nasze dane osobowe i pieniądze. Po metodzie na wnuczka, loterię czy pracownika banku, teraz wysyłają fałszywe sms-y z informacją o wyznaczeniu kolejnej daty szczepienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by nie zainstalować złośliwej aplikacji, która umożliwi przestępcom dostęp do bankowości elektronicznej i serwisów społecznościowych.

  Weekend mija w Polsce pod znakiem ciepłej, słonecznej aury. Zdaniem synoptyków, to ostatni upał w tym sezonie. Przed nami spore ochłodzenie, a w przyszłym tygodniu czekają nas nawet pierwsze przymrozki. Zobacz, gdzie temperatura spadnie w okolice zera stopni.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 23 sierpnia 2021 r. Według prognoz IMGW na przeważającym obszarze przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny.

  Przed Nami niebieska Pełnia Księżyca, czyli druga z serii Pełni w znaku Wodnika. Ten dzień będzie wyjątkowy, jeśli tylko pozwolimy nowym, świeżym energiom na dobre rozgościć się w Naszym życiu. Dzisiaj możemy wpadać na genialne pomysły i zaskakiwać samych siebie. To dzień reform i rewolucji, dzisiaj będziemy przestawiać meble, robić totalne zmiany w grafiku i snuć plany o wielkiej transformacji w życiu. Sprawdź horoskop dzienny na niedzielę, 22 sierpnia 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku.

  Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.