Na kontach społecznościowych Donalda Trumpa pojawiło się wideo z występu prezydenta USA w porannym programie "Fox and Friends". W klipie gospodarz Białego Domu oznajmił, że może "prawie definitywnie stwierdzić", że dzieci są odporne na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Facebook, YouTube i Twitter usunęły filmik, tłumacząc, że łamie on zasady dotyczące szerzenia fałszywych informacji na temat Covid-19.

  Na ten jeden, wyjątkowy dzień czeka wiele par. Niestety, z powodu pandemii ich organizacja nieco się zmieniła. Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiedziała, że nowe wytyczne ws. wesel pojawią się jeszcze w tym tygodniu. Jakie?

  Przepisy dotyczące noszenia maseczek ochronnych zamierza w trybie pilnym doprecyzować Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu osoby prowadzące sklepy, będą miały prawo odmówić obsługi klientów, którzy się do tego nie stosują. Resort przypomina, że w związku z pandemią koronawirusa zasłanianie nosa i ust to obowiązek, a dla jego nieprzestrzegania nie ma wytłumaczenia.

  Czy rząd rozważa odejście od pieniężnej formy wypłaty 500 plus? O tym, że świadczenie mogłoby mieć formę cyfrową, tak jak bon turystyczny, wspominała niedawno wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jej słowa wywołały sporo komentarzy i zaniepokojenie wśród osób, które korzystają z programu 500 plus.

  4 sierpnia 2020 r., we wtorek mija termin na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym roku możliwe jest przedłożenie w szkole nie tylko jego oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii, ale także przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia.

  W najbliższym czasie mają zostać przedstawione nowe rekomendacje dotyczące wesel. Powodem decyzji są ogniska koronawirusa, które wybuchają właśnie na tego typu uroczystościach. - Wesela są zbyt duże - czasem trzykrotnie większe niż nasze rekomendacje, są tam starsi ludzie. Jest tam naprawdę kompletny brak dystansowania - stwierdził szef GIS, Jarosław Pinkas.

  W poniedziałek na wschodzie Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. W pasie od Warmii i Mazur, przez Mazowsze i ziemię łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, opady deszczu. Miejscami na zachodzie możliwe też burze. Temperatura od 18 st. C nad morzem do 29 st. C na południowym wschodzie.

  Wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce rodzi pytanie - czy we wrześniu dzieci będą mogły bez strachu wrócić do szkół? Na ten temat wypowiedział się minister zdrowia Łukasz Szumowski, który w poniedziałek był gościem w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

  Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, a jak wiemy, dzieci nie lubią nudy. Co robić, gdy za hotelowym oknem wciąż pada deszcz? Międzyzdroje zadbały o atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Jedną z nich jest niewątpliwie Gabinet Figur Woskowych. Czyje postacie można w nim oglądać?

  Jeśli ktoś planuje wyjazd na Ukrainę, musi się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Tamtejszy rząd umieścił Polskę na liście krajów o podwyższonym ryzyku koronawirusa. Osoby wjeżdżające z naszego muszą odbyć 14-dniową kwarantannę. Podobnie jak ci, którzy dwa tygodnie przed przekroczeniem ukraińskiej granicy przebywali na terytorium Polski. Kto nie będzie objęty ukraińską kwarantanną?