4 czerwca 2019 przypada pierwsza rocznica śmierci Roberta Brylewskiego. Brylewski został pobity w swoim mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Doznał poważnych urazów, które doprowadziły do jego śmierci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy córki Brylewskiego - Sarę i Ewę. Sara i Ewa w materiale przygotowanym specjalnie DDTVN opowiedziały, jak wyglądało ich dzieciństwo z ojcem, a w studiu przedstawiły, jak obecnie wygląda sytuacja prawna i kiedy zakończy się proces.

  Ruszyła 12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Tegorocznymi gośćmi są między innymi Krzysztof Zanussi, Craig Armstrong, Don Davis, Alexandre Desplat i Antonio Sanchez. Jednym z najważniejszych festiwalowych wydarzeń będzie gala "The Glamorous Show". Fani muzyki usłyszą również filmowe przeboje w wykonaniu Nataszy Urbańskiej, Michała Szpaka i Natalii Nykiel. Co jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy FMF? Oto program 12. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

  Dobra wiadomość dla osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin. "Podpisałam nowelizację rozporządzenia, która wprowadza nowy typ środowiskowego domu samopomocy – typu D – dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi" – poinformowała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. O utworzenie tego typu placówek apelowali między innymi aktywiści z inicjatywy "Chcemy całego życia".

  Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski - jak podała izraelska prasa - został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Napastnik - znany w Izraelu architekt Arik Lederman został przesłuchany przez policję, przebywa obecnie w areszcie domowym. Szef polskiego rządu odniósł się do tej sprawy we wpisie na Twitterze stwierdzając, że jest "bardzo zmartwiony" informacją o rasistowskim ataku na polskiego ambasadora.

  Co najmniej 17 osób zostało rannych w wyniku ataku na autokar turystyczny, do którego doszło w niedzielę w pobliżu budowanego Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie. Autokarem jechało 25 turystów z RPA. Ranni odnieśli obrażenia od lekkich do średnich.

  W PRL-u Święto Pracy było drugim najważniejszym świętem państwowym obok Święta Odrodzenia. Jak z perspektywy czasu wspominają tamte chwile nasi goście? Czy uczestniczyli w pochodach? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: pisarkę Manuelę Gretkowską, muzyka Krzysztofa Skibę i felietonistkę Katarzynę Lengren.

  2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na ulicach, budynkach administracyjnych pojawią się biało-czerwone flagi. Zapewne większość z was także wywiesi flagę na swoich balkonach. Zanim jednak wyeksponujemy flagę, warto dowiedzieć się, jak zrobić to w prawidłowy sposób.

  Papież Franciszek w opublikowanym w czwartek dokumencie ogłosił nowe procedury w sprawie zgłaszania przypadków molestowania i przemocy seksualnej oraz rozliczania biskupów z ich działań. Kolejne papieskie decyzje są realizacją zapowiedzi działań przedstawionych w czasie zwołanego przez Franciszka lutowego szczytu przewodniczących episkopatu na temat ochrony nieletnich w Kościele.

  We wszystkich szkołach egzamin odbył się zgodnie z harmonogramem. Nie mamy żadnych informacji o nieprawidłowościach – poinformował PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w czwartek po zakończeniu egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym.

  Według przeprowadzonych badań ok. 40 procent Polaków ma pozytywny stosunek do emerytury. Zdaniem przyszłych rencistów jest to czas odpoczynku oraz rozwijania swoich pasji. Niestety nie każdy ma taką wizję swojej przyszłości. Emerytura niektórym kojarzy się również z poważnymi problemami.

  Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale go nie kończy – poinformował w czwartek przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. "Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania" - mówił szef ZNP na konferencji prasowej.