Czym jest korytarz życia? "Walka z czasem, o zdrowie i życie"

Czym jest korytarz życia?
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Po co nam spowiedź?
Po co nam spowiedź?
Zakaz jazdy samochodem w słuchawkach?
Zakaz jazdy samochodem w słuchawkach?
Macierzyństwo na wózku (napisy)
Macierzyństwo na wózku (napisy)
Dom dla młodzieży w kryzysie bezdomności
Dom dla młodzieży w kryzysie bezdomności
Jak się żyje, kiedy nie ma wspomnień?
Jak się żyje, kiedy nie ma wspomnień?
Pierwsze mieszkania wspomagane dla osób autystycznych (napisy)
Pierwsze mieszkania wspomagane dla osób autystycznych (napisy)
Człowiek bez tożsamości (napisy)
Człowiek bez tożsamości (napisy)
Czy Polacy idą na wybory?
Czy Polacy idą na wybory?
Ach, ta wielka płyta (napisy)
Ach, ta wielka płyta (napisy)
Niosą pomoc pod ostrzałem
Niosą pomoc pod ostrzałem
“Jeden kolega mi pisał, żebym się zabił”
“Jeden kolega mi pisał, żebym się zabił”
W pętli szkolnej przemocy
W pętli szkolnej przemocy
Dlaczego Polacy chcą mieć broń?
Dlaczego Polacy chcą mieć broń?
Korytarz życia to niezbędny do przeprowadzenia sprawnej i skutecznej akcji ratowniczej na drodze. Dziennikarz TVN24 Radosław Mróz opowiedział w Dzień Dobry TVN o wzorowym zachowaniu kierowców, którym mimo korku udało się taki korytarz utworzyć. O tym oraz innych istotnych newsach mówił w ramach cyklu "5 rzeczy, które warto wiedzieć o poranku".

Czym jest korytarz życia?

Korytarz życia to wolny pas na drodze tworzony spontanicznie bez innych kierowców, który umożliwia przejazd służb, karetki lub straży pożarnej. Taki manewr ułatwia dojazd pojazdom uprzywilejowanym na miejsce zdarzenia. Wzorcowy korytarz życia, który polega na zjechaniu na pobocze, powstał na drodze krajowej S7 w okolicy Elbląga, gdzie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, a poszkodowane zostały dwie osoby.

- Szybki dojazd do rannych zapewnili kierowcy. Brawa dla was, tak to powinno wyglądać. Miejmy z tyłu głowy, że kiedy słyszymy te syreny to walka z czasem, o zdrowie i życie się dzieje - stwierdził Radosław Mróz.

O czym jeszcze warto dziś wiedzieć?

Dziennikarz Radosław Mróz wspomniał również o sprawach związanych z polityką. Michał K., były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zatrzymany w Londynie.

- Prokuratura ma dla pana Michała K. zarzuty dotyczące przekroczenia uprawień, dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to wszystko grozi mu 10 lat więzienia. [...] Procedura ekstradycyjna chwilę jeszcze potrwa - tłumaczył dziennikarz.

Ponadto Radosław Mróz wspomniał o sprawie Pawła Szopy. Sąd w Katowicach zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

- Historia dotycząca agregatorów, które miały być przez Polskę przekazywane na Ukrainę. Paweł Szopa kupił je w Chinach za niecałe 70 milionów złotych, a później Polskiej Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych sprzedał za 350 milionów - wyjaśnił dziennikarz.

Dziennikarz przyjrzał się też sprawie pożaru w poznańskiej kamienicy, w której zginęło dwóch strażaków. Według najnowszych ustaleń firma, która serwisowała w spalonej kamienicy akumulatory, była dobrze znana służbom. Jak tłumaczą - nie wiedzieli o akumulatorach, w firmie zaś mieli "serwisować latarki".

- Czy strażacy nie zauważyli, że to może być problem, zagrożenie wynikające właśnie z tego, że w takim miejscu przechowywane są akumulatory? - pytał gość programu.

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do wyjazdowych spotkań ze Szkocją oraz Chorwacją w Lidze Narodów. Za sportowcami już pierwszy trening, tym razem już bez Wojciecha Szczęsnego, które odbyły się w podwarszawskich Książenicach. W czwartek, 5 września odbędzie się pierwsza rozgrywka ze Szkocją, zaś trzy dni później - 8 września - z Chorwacją.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości