Nowy serial dokumentalny "Łowcy skór" wchodzi na platformę MAX. Dokument wraca do wydarzeń, które rozegrały się w Łodzi w połowie lat dziewięćdziesiątych. Kiedy i gdzie oglądać?
Maluch przebywał pod opieką rodziny zastępczej.
Korytarz życia to niezbędny do przeprowadzenia sprawnej i skutecznej akcji ratowniczej na drodze. Dziennikarz TVN24 Radosław Mróz opowiedział w Dzień Dobry TVN o wzorowym zachowaniu kierowców, którym mimo korku udało się taki korytarz utworzyć. O tym oraz innych istotnych newsach mówił w ramach cyklu "5 rzeczy, które warto wiedzieć o poranku".
W Zdbicach w województwie zachodniopomorskim doszło do wypadku z udziałem małego chłopca. Dziecko poddusiło się na placu zabaw. 4-latek trafił do szpitala śmigłowcem ratowniczym. Co wiadomo na temat stanu zdrowia dziecka?
W Radgoszczy, w województwie wielkopolskim doszło do niebezpiecznej sytuacji. Wiatr porwał dwa dmuchane zamki, które były atrakcją miejskiego festynu. W wyniku incydentu ucierpiały cztery osoby, w tym dzieci.
W jakim stanie jest 4-latka?
Poznaj porady pasjonata ogrodnictwa.
Dwulatka z Białej Podlaskiej wykazała się niezwykłym bohaterstwem. Dziewczynka zaalarmowała starszego brata, że z ich mamą dzieje się coś bardzo niepokojącego. Chłopiec zawiadomił służby.
Adrenalina, ciągłe wyzwania, trudne przypadki. Mówi się, że zawód ratownika medycznego, jest jednym z najbardziej wymagających. Jak wygląda codzienność w karetce, sprawdził reporter Dzień Dobry TVN Arkadiusz Gdula. Z czym muszą mierzyć się ratownicy medyczni?
Agnieszka Włodarczyk to mama małego Milana. Gwiazda niedawno informowała, iż martwi się o stan zdrowia swojego synka. 2-latek od dłuższego czasu skarżył się na ból, z czasem przyszedł też brak apetytu. Agnieszka postanowiła zabrać dziecko na SOR. Teraz podzieliła się szczegółami na temat tej stresującej sytuacji.
"Objawy wskazywały na ciężką niedrożność dróg oddechowych".
- Kojarzy mi się to z kupowaniem ciał - mówi jeden z bohaterów reportażu Uwagi! TVN
W styczniu 2002 roku Polską wstrząsnęła afera "łowców skór". Choć od ujawnienia okrutnego procederu zabijania pacjentów pogotowia ratunkowego w Łodzi minęło już 21 lat, sprawa wciąż budzi wiele emocji.
"Nie była w stanie się ruszyć, krzyczała z bólu".
- Skala była o wiele wyższa niż wskazywałyby wyroki - komentuje Tomasz Patora, autor książki "Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu".
Dziewczynkę przetransportowano do tarnowskiego szpitala.
"Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem".
Zamiast pogotowia przyjechali strażacy.
Alarm powietrzny, skażenie, klęska żywiołowa... Czy wiesz, jak zachować się, kiedy zawyje syrena alarmowa lub zostanie ogłoszony komunikat ostrzegawczy?
W połowie kwietnia, kilka minut przed godziną szóstą rano, pani Zofia zaalarmowała męża. Kobieta miała poważne problemy z oddychaniem. - Liczyłem, że przyjadą i jej pomogą. Gdyby podjęli próbę reanimacji, żona by żyła i syn by miał matkę. Jednym słowem ratownicy pozbawili ją życia – uważa pan Stanisław, mąż zmarłej 66-letniej pani Zofii. Dlaczego wezwani na pomoc ratownicy nie podjęli akcji reanimacyjnej?
Na początku maja w centrum Jastrzębia Zdroju, a dokładniej w Miejskim Ośrodku Kultury, pojawili się niespodziewani goście. Były to lisy, które swoją obecnością zaskoczyły pracowników placówki. Dzikie zwierzęta mogły liczyć na pomoc Leśnego Pogotowia w Mikołowie.
W Sejmie trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o ratownictwie medycznym. Budzą one kontrowersje w środowiskach związanych z ratownictwem. O sprawie rozmawialiśmy z dr. Jackiem Górnym, ordynatorem szpitalnego oddziału ratunkowego w Poznaniu i ratownikiem medycznym Arielem Szczotokiem.
Od 1 października nastąpią zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej. Jakie? Czy zmiany będą korzystne dla pacjenta? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN Rzecznik Prasowy NFZ Sylwia Wądrzyk.
Być może już niedługo ratownicy medyczni będą jeździli na moto-ambulansach. W co wyposażone są karetki na dwóch kółkach? Czy taki motocykl będzie miał takie same prawa jak typowa karetka? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.
Według raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu roku dyspozytorzy ratownictwa medycznego odebrali ponad 6,5 mln zgłoszeń, z czego ponad 997 były to połączenia fałszywe, złośliwe lub żarty. Polacy nie wiedzą w jakich sytuacjach zadzwonić pod numer 999, czy może nie traktują pracy ratowników medycznych poważnie? A może po prostu nie zdają sobie sprawy, że w czasie, gdy ratownicy jadą do nieuzasadnionego wezwania ktoś może umierać? Jakie są konsekwencje wezwania karetki bez powodu? O najgłupszych i najdziwniejszych sytuacjach w pracy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN pracownicy ratownictwa medycznego: Ariel Szczotok, Kamil Miodek i Marcin Soboń.
Po skończonej służbie wracał do domu. Na poboczu leżał nieprzytomny mężczyzna. Nikt nie zwrócił na niego uwagi. Zatrzymała się tylko jedna osoba. Postanowiliśmy sprawdzić, czy naprawdę w naszym kraju panuje taka znieczulica, jak wskazują na to liczne relacje.
Pacjenci wzywają ich do bólu kręgosłupa, do bólu gardła, a nawet gorączki. A powinni do udaru, zawału czy wypadku drogowego. Twierdzą, że najwięcej problemów nastręczają im ludzie pod wpływem alkoholu. Jak wygląda praca ratownika medycznego? Goścmi Dzień Dobry TVN byli ratownicy medyczni: Jacek Rosłonek, Paweł Piekut, Ariel Szczotok. Jak są hartowani? Jak radzą sobie w obcowaniu ze śmiercią? Czy kiedykolwiek tracą zimną krew?
Przed maskę samochodu wybiegł mu dzik. Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Z miejsca wypadku zabrała go karetka, w którą w drodze do szpitala wjechał samochód. To naprawdę cud, że Pan Bartosz Pałgan żyje.
Jest trenerem MMA oraz pediatrą. Podobno wygląda jak chuligan. Jak reagują na niego pacjenci, Ci mali i Ci duzi? Czy jego warunki fizyczne pomagają mu w pracy? Gościem Dzień Dobry TVN był Maciej Kaczówka. Czy kocha bardziej sport, czy dzieci?
Reporter Adam Kasprzyk spotkał się w Słupsku z najstarszym pracującym lekarzem pogotowia w Polsce. Lekarz ma 92 lata i pracuje od 1947 roku.