Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali pomarańczowe i żółte alerty przed upałami i burzami z gradem. We wtorek termometry mogą pokazać nawet 33 stopnie Celsjusza. Jak informuje IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem oznacza, że może stanowić on zagrożenie zdrowia i życia. Spodziewane są również zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu.

  „Caput mundi” to… Bartosz Drozdowski z Warszawy w Milionerach usłyszał pytanie warte 20 000 zł. Bartosz porozumiewa się w sześciu językach, w tym po koreańsku. Ukończył iberystykę, więc biegle włada językiem hiszpańskim. Czy ta wiedza przyda mu się podczas gry o milion? Czy wy znacie odpowiedź na to pytanie?

  Noa Pothoven zgłosiła się do kliniki eutanazji, nie informując o tym rodziców. Nastolatka nie otrzymała zgody na eutanazję. Siedemnastoletnia Holenderka zmarła 2 czerwca w swoim domu, ponieważ odmówiła przyjmowania płynów i pokarmu. Noa Pathoven zmagała się z traumą pourazową. Dziewczynka była molestowana, została zgwałcona w wieku 14 lat. Nastolatka wyjaśniła, że jej decyzja jest przemyślana.

  Z powodu braku kadry pielęgniarskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu grozi zamknięcie - poinformowała kierownik tej kliniki prof. Alicja Chybicka. "Pielęgniarki i i ratownicy medyczni przyjdźcie do nas do pracy i ratujcie dzieci" apeluje Chybicka w mediach społecznościowych.

  Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie windy w bloku na gdańskim osiedlu Morena. 11 osób podtruło się dymem. Wśród poszkodowanych było troje dzieci, w tym miesięczne niemowlę.

  Tomasz Sekielski sprzedaje t-shirty z nadrukiem z plakatu swojego filmu „Tylko nie mów nikomu”. O możliwości kupienia koszulek poinformował w mediach społecznościowych. Do wyboru mamy wersję męską lub damską, które na stronie sklepu są opisane jako "babska" i "chłopska". Spora część internautów ostro skrytykowała ten pomysł: "czy to nie jest robienie biznesu na krzywdzie ludzkiej"? Tomasz Sekielski odniósł się do komentarzy na swoim profilu na facebooku: "Gdybym chciał na tym robić biznes to sprzedałbym ten film"

  Znany polski youtuber wspiął się na hotel Marriott. W niedzielę przechodnie zauważyli mężczyznę, który bez zabezpieczeń wspinał się po budynku hotelu Marriott. Poinformowane przez nich służby: straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia, zabezpieczyły teren i wylegitymowały wspinacza.

  W Beskidach doszło w niedzielę do tragicznego wypadku. Rowerzysta zmarł na szlaku górskim w rejonie Leskowca – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Nie udało się go uratować mimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji.

  Na stronie stowarzyszenia antyszczepionkowców pojawiło się zdjęcie z ich protestu przeciwko obowiązkowym szczepieniom dzieci. Uczestnicy przebrali się w pasiaki nawiązujące do strojów więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Aushwitz. Zdjęcie podpisano tekstem: "Dr Mengele znów zabija". Internauci zareagowali bardzo ostro. Do sprawy odniosło się również Muzeum Auschwitz.

  W czwartkowy wieczór doszło do wybuchu gazu w zabytkowej kamienicy w sąsiedztwie kozielskiego rynku. Przypadkowym świadkom udało się wyprowadzić z budynku starszą kobietę. Nad ranem strażakom udało się ugasić pożar. "Nasze psy, które brały udział w akcji nie stwierdziły, że pod gruzowiskiem może się ktoś znajdować" - powiedział w piątek Komendant Główny PSP Leszek Suski.

  Pojawia się więcej szczegółów dotyczących rodzinnej tragedii w Kramsku koło Konina, do której doszło w czwartek rano. 37-letnia kobieta zaatakowała nożem dwójkę swoich dzieci. Starszy, ośmioletni chłopczyk nie żyje. Stan pięciomiesięcznego dziecka jest ciężki. Matka, która zraniła nożem również siebie, jest w stanie stabilnym. Prokurator podał, że kobieta zostawiła list. Nieoficjalnie wiadomo, że opisała w nim swoje życiowe trudności.

  Mimo licznych kampanii uświadamiających wartość karmienia piersią i prozdrowotny wpływ mleka matki na dziecko, polskie matki rezygnują z karmienia piersią jeszcze przed 6 miesiącem życia niemowlęcia. Aż co piąta młoda matka w Polsce twierdzi, że karmienie piersią jest zbyt czasochłonne i dlatego rezygnuje przedwcześnie z karmienia piersią – wynika z badań przeprowadzonych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

  Michał Kubiak, kapitan polskiej kadry siatkarzy został zawieszony w prawach zawodnika z powodu wypowiedzi na temat Irańczyków. Dodatkowo Polski Związek Piłki Siatkowej wymierzył sportowcowi karę nagany. Michał Kubiak ma prawo odwołania się od orzeczenia w ciągu siedmiu dni.

  Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca - ma przypominać nam o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowisk, pogłębiać wiedzę na temat jego ochrony i świadomość ekologiczną społeczeństwa. Z raportu Deloitte i InnoEnergy wynika, że w Polsce smog generuje koszty rzędu 111 miliardów złotych rocznie.

  We wtorek rano poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Nowym ministrem edukacji został Dariusz Piontkowski. Zastąpił na tym stanowisku Anną Zalewską, która w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła mandat eurodeputowanej. Kim jest i czym się zajmuje Dariusz Piontkowski?

  Od 26 maja sklepy mają obowiązek oznaczania ziemniaków flagą państwa, z którego pochodzą. Jak zapowiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski niedługo flagi mogą się także pojawić przy innych produktach np. mięsie. Co na ten temat sądzą sprzedawcy i konsumenci? Sprawdził to Filip Chajzer.

  Milionerzy - rozgrywka o duże pieniądze. Łukasz Półrolniczak miał już na swoim koncie 250 000 zł. Padło dziesiąte pytanie: Jeśli kto (…) nie ma w nienawiści swego ojca i matki... – tak zaczyna się treść pytania za pół miliona złotych! Sprawdź, czy znasz na nie odpowiedź.

  Nietypowa wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od czwartku w szczecińskim Muzeum Narodowym. Inspiracją do jej stworzenia była wygrana słowa "dzban" w plebiscycie PWN na ubiegłoroczne "Młodzieżowe Słowo Roku".

  Patostreamy to filmy zamieszczane w Internecie, najczęściej na platformie YouTube, które przedstawiają i promują patologiczne zachowania. Kontrowersyjność treści filmików nie polega tylko na wulgarnym języku, ale i na pokazywaniu nietolerowanych w społeczeństwie zachowań.

  Do strzelaniny w szkole podstawowej w Brześciu Kujawskim doszło po godzinie 10. Sprawcą jest były uczeń szkoły (18 l.), który zamaskowany wtargnął do budynku szkoły i zranił dwie osoby - jedenastoletnią dziewczynkę i pracownicę szkoły. Marcin Sawicki pojawił się we wtorek w Brześciu Kujawskim i porozmawiał z Mileną Wyszyńską, psycholog szkolną, która opowiedziała jak radzić sobie z takimi traumami.

  Fala kulminacyjna na Wiśle przechodzi przez Kraków i ma około 5,8 metra. Stan alarmowy Wisły w Krakowie to 5,2 metra. Służby prognozują, że woda zacznie opadać i w sobotę rano jej poziom zejdzie poniżej stanu alarmowego. Kraków wydaje się bezpieczny, jednak deszczowy niż przesuwa się na wschód i tam mogą powstać nowe szkody. Mówił o tym premier Morawiecki podczas spotkania sztabu kryzysowego.

  W związku z wysokim stanem wód i zagrożeniem powodziowym na południu Polski wiele schronisk dla zwierząt znalazło sie w dramatycznej sytuacji. Ludzie ruszyli z pomocą, setki psów i kotów znalazło dom tymczasowy, ale zagrożenie nadal jest realne! Robert Stockinger, z kamerą Dzień Dobry TVN, odwiedził krakowskie schronisko dla zwierząt - jak wygląda procedura "adopcji ratunkowej"?