Australia płonie. Tegorocznym pożarom lasów w Australii, jednym z najgroźniejszych w tym stuleciu, sprzyja fala tropikalnych upałów, która ogarnęła zwłaszcza wschodnie i południowe wybrzeża tego kraju. W ciągu ostatnich dwóch dni zanotowano tam rekordowe temperatury, dochodzące do 41,9 stopnia Celsjusza.

  Instytut Języka Polskiego UW we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Fundacją Języka Polskiego ogłosił wyniki plebiscytu na najważniejsze słowo roku 2019. Jezykoznawcy zdecydowali, że najważniejsze było słowo "klimat", natomiast w plebiscycie internautów pierwsze miejsce zajął skrótowiec "LGBT".

  15-letnia Julia Zielińska to uczestniczka Mistrzostw Świata w hokeju kobiet U18. Od sierpnia mieszka w Finlandii, gdzie chodzi do szkoły i trenuje w jednej z najlepszych lig hokejowych na świecie. Skąd wzięła się pasja do sportu i jak wyglądały pierwsze dni na treningach? O tym zawodniczka i jej rodzice, Jola i Robert opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Polscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia, które ma szansę zrewolucjonizować światowy przemysł kosmetyczny. Grupa uczonych dowiodła, że odkryty przez nich ekstrakt z bakterii może stać się najważniejszym składnikiem kremów do opalania. Dowiedz się, na czym polega ich innowacyjne osiągnięcie.

  Od 1 stycznia 2020 roku Holandia zmieniła nazwę na Niderlandy. Zmiana będzie kosztować kraj około 200 tysięcy euro. Ma ona wpłynąć na sposób postrzegania kraju przez obcokrajowców. Dotychczasowa nazwa Holandia kojarzyła się bowiem turystom z prostytucją i narkotykami.

  Andrzej Sapkowski jest obecnie najlepiej sprzedającym się pisarzem w serwisie Amazon. Popularność serialu opartego na sadze o wiedźminie spowodowała ogromne zainteresowanie twórczością polskiego pisarza.

  Koniec roku to czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma. Niestety, w 2019 roku musieliśmy pożegnać wielu wybitnych ludzi ze świata filmu, muzyki, polityki czy sportu. Poniżej przypominamy nazwiska tych, za którymi będziemy tęsknić.