Pani Katarzyna Rzepczyńska pracowała w banku. Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie i opuścić ciepłe biuro. Zaczęła budować monster trucki. Katarzyna Jaroszyńska wybrała się z nią na przejażdżkę.

  Trwające od wielu dni pożary spowodowały, że jakość powietrza w australijskich miastach znacznie się pogorszyła. Część z nich spowija gryzący dym. Władze ostrzegają mieszkańców przed wychodzeniem z domu i aktywnościami na zewnątrz. O tym, czy dym znad Australii dotrze do Polski i jak zmiany klimatyczne wpłyną na świat w najbliżych latach rozmawialiśmy z Kamilem Wyszkowskim ekspertem ONZ ds. klimatu.

  Przed dzisiejszym programem Robert Stockinger nie umiał tańczyć salsy. "Prezentuję poziom zerowy" - zdradził. Czy w ciągu trzech godzin nadrobił braki? Zobaczcie! Swoje umiejętności zaprezentowała także Dorota Wellman, która uwielbia tańczyć.

  Australia płonie. Tegorocznym pożarom lasów w Australii, jednym z najgroźniejszych w tym stuleciu, sprzyja fala tropikalnych upałów, która ogarnęła zwłaszcza wschodnie i południowe wybrzeża tego kraju. W ciągu ostatnich dwóch dni zanotowano tam rekordowe temperatury, dochodzące do 41,9 stopnia Celsjusza.

  Instytut Języka Polskiego UW we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Fundacją Języka Polskiego ogłosił wyniki plebiscytu na najważniejsze słowo roku 2019. Jezykoznawcy zdecydowali, że najważniejsze było słowo "klimat", natomiast w plebiscycie internautów pierwsze miejsce zajął skrótowiec "LGBT".

  15-letnia Julia Zielińska to uczestniczka Mistrzostw Świata w hokeju kobiet U18. Od sierpnia mieszka w Finlandii, gdzie chodzi do szkoły i trenuje w jednej z najlepszych lig hokejowych na świecie. Skąd wzięła się pasja do sportu i jak wyglądały pierwsze dni na treningach? O tym zawodniczka i jej rodzice, Jola i Robert opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Polscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia, które ma szansę zrewolucjonizować światowy przemysł kosmetyczny. Grupa uczonych dowiodła, że odkryty przez nich ekstrakt z bakterii może stać się najważniejszym składnikiem kremów do opalania. Dowiedz się, na czym polega ich innowacyjne osiągnięcie.

  Od 1 stycznia 2020 roku Holandia zmieniła nazwę na Niderlandy. Zmiana będzie kosztować kraj około 200 tysięcy euro. Ma ona wpłynąć na sposób postrzegania kraju przez obcokrajowców. Dotychczasowa nazwa Holandia kojarzyła się bowiem turystom z prostytucją i narkotykami.