- Palce są dla mnie najważniejszym elementem ciała. Myślę, że bez nogi bym sobie poradził, ale bez palców jednej ręki to już niestety nie. Palce tak naprawdę utrzymują mnie przy życiu – przyznaje Daniel Grupa, utalentowany pianista, którego drugą miłością po muzyce są góry i alpinizm. Jak godzi te dwie dziedziny? W kim ma największe wsparcie?

  Na Białorusi stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia tego kraju. Zainfekowanym jest irański student, który przybył do Białorusi w zeszłym tygodniu przez Azerbejdżan.

  Coroczna lista stu najbogatszych Polaków wg magazynu "Forbes" niezmiennie budzi ogromne emocje. W tym roku bez zaskoczeń. Pierwsze miejsce nadal zajmuje Michał Sołowow, zaraz za nim plasują się Zygmunt Solorz oraz Jerzy Starak. Zobacz, kto jeszcze znajduje się w gronie najbogatszych w Polsce.

  Lata 80. były „złotą dekadą”, podczas której powstało wiele znakomitych przebojów. Muzykę sprzed czterech dekad uwielbiają coraz młodsze pokolenia wykonawców, a inni chętnie nawiązują do tamtego czasu. Skąd ten fenomen - zastanawiali się w naszym studiu piosenkarki Izabela Trojanowska i Wanda Kwietniewska oraz Witold Paszt, wokalista zespołu VOX.

  Jak informuje IMGW, południe oraz częściowo centrum Europy znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Nad Polską oddziałuje klin słabego wyżu z centrum przemieszczającym się znad południowych Niemiec nad Rumunię. Z północnego zachodu napływa dość chłodne powietrze polarne morskie.

  "Hotel Paradise" - premiera nowego reality show odbyła się w poniedziałek. Pierwszy odcinek programu był emitowany na TVN i TVN7. Klaudia El Dursi opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu, na czym polegają zasady programu oraz zdradziła kilka szczegółów dotyczących pobytu na rajskiej wyspie.

  We wtorek, 25 lutego będzie padał deszcz. Jak informuje IMGW Polska jest w zasięgu głębokiego niżu wędrującego znad Morza Norweskiego nad południową Szwecję oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.