Nie stawiasz się na umówioną wizytę, musisz płacić karę. Sankcje dla osób, które nie uprzedzają, że nie przyjdą na konsultację - taki pomysł rozważa Ministerstwo Zdrowia. Ma to skrócić kolejki do lekarzy. Resort alarmuje, że z winy pacjentów nie jest realizowana co piąta wizyta.

  Największy zbiór temperówek w Polsce posiada Bartłomiej Chodkiewicz, który gromadzi je od 37 lat. Jego kolekcja liczy blisko 1700 sztuk i wciąż się rozrasta. Swoją pasją zaraził córkę, 12-letnią Dominikę, która w przyszłości przejmie jego zbiory.

  Podobno każdy z nas ma sobowtóra. Członkowie rodziny królewskiej nie są wyjątkiem. Najpierw Hiszpanka Begona Villacis, a później Amerykanka Akeisha Land przykuły uwagę światowych mediów. Według niektórych, kobiety do złudzenia przypominają Meghan Markle, byłą księżną Sussex. Czy Wy również widzicie to podobieństwo?

  To rozwijająca się dziedzina sportu, ponieważ jest widownia. Można być gwiazdą i autorytetem – przekonuje Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski, zawodowy gracz e-sportowy w grach serii Counter-Strike. Swoją rozpoznawalnością dorównuje samemu Robertowi Lewandowskiemu! Popularność e-sportu sprawiła, że coraz częściej są organizowane e-obozy. Na e-zimowisko zajrzeliśmy z kamerą dzień dobry TVN.

  Nie ma cienia. Wiosna w tym roku przyjdzie więc szybciej - twierdzi Phil. By na własne oczy zobaczyć najsłynniejszego świstaka na świecie, do miasta Punxsutawney w Pensylwanii przyjechały tysiące turystów.

  Dawid Kubacki zajął szóste miejsce w konkursie skoków narciarskich w japońskim Sapporo i pierwszy raz od końcówki grudnia nie stanął na podium Pucharu Świata. W niedzielę bezkonkurencyjny był Austriak Stefan Kraft.

  Księżna Camilla była jednym z gości obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Podczas ceremonii, która odbyła się na terenie byłego obozu, żona księcia Karola zajęła jedno z honorowych miejsc.