Czy Magdę Gessler można jeszcze zaskoczyć? Na co dzień to właśnie ona wraz z Anią i Michelem szykują atrakcje dla zawodników. Tym razem będzie inaczej! Po raz pierwszy kuchnię MasterChefa odwiedzą jej dzieci – Lara Gessler i Tadeusz Müller. Jak na nowych członków jury zareagują uczestnicy?

  Były prezydent Francji Jacques Chirac nie żyje. Zmarł w wieku 86 lat, a informację o śmierci lidera francuskiej prawicy podał francuski dziennik "Le Monde", zwracając uwagę, na wyjątkowość kariery politycznej byłego prezydenta.

  17-letnia dziewczyna zginęła w czwartek rano potrącona przez pociąg linii SKM - poinformował asp. sztab. Tomasz Sitek. Nastolatka została potrącona przez pociąg jadący w stronę Otwocka. Niestety, zginęła na miejscu. Są poważne utrudnienia w ruchu pociągów i samochodów.

  W związku z niewypłacalnością Neckermann Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej na kwotę 25 mln zł. Przygotował także dla klientów tego biura specjalne infolinie.

  Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie ponad miesiąc temu. Dziś prokuratura ujawniła także oficjalną przyczynę śmierci. Była nią ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. Obrażenia te powstały najprawdopodobniej od uderzenia śruby napędowej łodzi motorowej.

  Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przejęła śledztwo w sprawie zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-letniej dziewczynki w Szczecinku, ze względu na wagę sprawy – poinformował w środę prokurator Ryszard Gąsiorowski. Podejrzanym o ten zwyrodniały czyn jest 32-letni Łukasz K., który 13 września usłyszał w prokuraturze zarzut i jeszcze tego samego dnia sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

  Zarząd Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel. W środę spółka Neckermann Polska zapowiedziała także, że zawiesza wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. Obecnie za granicą przebywa ponad trzy tysiące klientów biura.

  Disney zaprezentował nowy zwiastun animacji "Kraina lodu 2" ("Frozen 2"), który zdradza nieco więcej na temat okrytej tajemnicą fabuły filmu. Akcja kontynuacji ma rozgrywać się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części - to jedna z niewielu potwierdzonych przez Disneya informacji na temat samej fabuły. Animacja trafi do polskich kin 22 listopada 2019 roku.

  Popularny szlak turystyczny na Giewont został we wtorek otwarty po remoncie. Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia, i od tego dnia był zamknięty.

  Po zwycięskim meczu z Niemcami polska kadra miała przenieść się dziś rano do stolicy Słowenii - Lublany, gdzie w czwartek zmierzą się z gospodarzami w półfinale mistrzostw Europy. Plany naszej kadry pokrzyżował niestety strajk pracowników linii Adria Air. Na kłopoty siatkarzy zareagował premier Mateusz Morawiecki.

  15 września wracająca z akcji ratunkowej, na autostradzie A2, ekipa Lotniczego Pogotowia Ratowniczego została oślepiona laserem. W wyniku tego działania Mariusz Mioduski, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, doznał poważnego urazu oka. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tej sytuacji. Jakie ma szanse na powrót do pełni zdrowia?

  Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych (US Navy) oficjalnie potwierdziła, że ujawnione ponad rok temu nagrania niezidentyfikowanych obiektów, czy jak mówią wojskowi "zjawisk" latających, są autentyczne. Do dzisiaj nie ustalono, czym są owe obiekty, ale sam fakt, że potwierdzono oficjalnie ich istnienie to prawdziwy przełom!

  Kobieta trafiła do konińskiego szpitala pod koniec sierpnia. Po operacji skarżyła się na silne bóle brzucha. W trakcie następnej, przeprowadzonej dwa dni później operacji, lekarze wyjęli z jej ciała pozostawione tam w trakcie pierwszego zabiegu narzędzie chirurgiczne. 33-latka zmarła 5 września. Według raportu WHO na świecie co minutę z powodu błędów lekarskich umiera 5 osób. W studiu Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z mecenas Jolantą Budzowską, pełnomocnik osób poszkodowanych przez błędy lekarskie.

  Huragan Humberto dociera na Bermudy i osiągnął już kategorię 3 w skali Saffira-Simpsona. Amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC) ostrzega, iż żywioł zbliża się do archipelagu Bermudów na Atlantyku. Ma tam dotrzeć dzisiaj wieczorem.

  Pożar wybuchł w czterogwiazdkowym hotelu Berjaya Tioman. Przyczyną mogła być butla z gazem. 34 polskich turystów zostało ewakuowanych. Nikomu nic się nie stało. Na stronie na Facebooku hotelu Berjaya Tioman Resort poinformowano, że sytuacja jest już pod kontrolą i kompleks funkcjonuje normalnie.

  Ig Noble są humorystycznymi odpowiednikami Nobli za odkrycia mało przydatne nauce. Przyznano je w ubiegły czwartek na Uniwersytecie Harvarda. Wśród laureatów są także Polacy! Wyróżniono ich za ciekawe odkrycie na temat żywych i martwych karaluchów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki porozmawiał z jednym z naukowców, Tomaszem Paterkiem.