To nie żart. Mandat grozi tym, którzy pchają wózek z nieletnim, wiozą go tramwajem, przewożą autem albo jadą z nim jednośladem po drodze rowerowej. Skąd taki dziwny pomysł? Podobno z nieprecyzyjnego zapisu w polskim prawie, na co zwrócił uwagę Sąd Rejonowy w Sokółce, który jednocześnie zadał w tej sprawie pytanie do Trybunału Konstytucyjnego.

  Malwinka w dniu wypisu ważyła 4,1 kg. "Stan dziecka jest zadowalający. Dziewczynka wraca na łono rodziny i będzie się cieszyć towarzystwem braci i sióstr, z którymi spędziła w szpitalu około trzy miesiące po narodzinach" – powiedział prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Pani Klaudia Marzec, mama sześcioraczków opublikowała na Instagramie zdjęcie reszty rodzeństwa, oczekującego na siostrę. Są przesłodkie!

  Pożar w kopalni Bielszowice rozpoczął się ok. godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, 840 metrów pod ziemią. Ewakuowano siedmiu górników. Nikomu nic się nie stało. - Trwa akcja pożarowa - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej.

  Od 201 do 300 zł miesięcznie wyda 24 proc. rodzin na zajęcia pozalekcyjne dziecka; najwięcej, nawet 1500 zł, wydają mieszkańcy metropolii - wynika z raportu "Polaków portfel własny – rodzina w szkole". Najpopularniejsze są zajęcia sportowe, język angielski i muzyka.

  Już 13 września rozpocznie się kolejna edycja Big Brothera. Do programu zgłosiło się 28 tysięcy osób! Trzy z nich poznaliście dziś w Dzień Dobry TVN i to Wy zdecydujecie, kto z nich zamieszka w Domu Wielkiego Brata. Zapraszamy do głosowania!

  Saperzy wojskowi zabezpieczają cztery ogromne pociski lotnicze, znalezione podczas prac przy budowie nasypu kolejowego na wysokości budynku przy ul. Blich 9 w centrum Krakowa. Nie zarządzono ewakuacji, komunikacja miejska w tym miejscu odbywa się normalnie.

  Mianem historycznej tragedii określił przejście huraganu Dorain nad Bahamami premier Hubert Minnis. Pierwszy oficjalny bilans strat wskazuje, że zginęło 7 osób. "Trzeba liczyć się z większą liczbą zabitych" - powiedział we wtorek premier rządu Bahamów Hubert Minnis. Huragan zbliża się do przylądka Canaveral na Florydzie.

  Z powodu remontu szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest zamknięty do odwołania. Do piątku turyści nie mogą się także poruszać po szlakach z Przełęczy w Grzybowcu na Wyżnią Kondracką Przełęcz oraz z Wielkiej Polany Małołąckiej na Kondracką Przełęcz.

  Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Bahamów, liczba ofiar śmiertelnych huraganu wzrosła do 20. Nie jest to jeszcze ostateczny bilans starcia z żywiołem. Huragan ponownie przybrał na sile i obecnie znów ma kategorię trzecią w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Dorian zbliża się do południowo-wschodnich wybrzeży USA .

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Według prognoz mogą tam wystąpić gwałtowne burze z gradem.

  Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek przedstawiający jednego z najlepszych piłkarzy w historii, wielokrotnego reprezentanta Polski, dwukrotnego medalistę olimpijskiego Kazimierza Deynę. W środę znaczek zaprezentowano w siedzibie Legii Warszawa.

  „Dzień Dobry TVN” jesienią wraca z nową dawką energii, w zmienionej porze i po metamorfozie studia! Ważne i ciekawe tematy, inspirujący goście, wciągające reportaże, najistotniejsze wiadomości, rozrywka oraz sprawdzone przepisy kulinarne – zestaw w sam raz na pozytywne rozpoczęcie dnia. Już od 31 sierpnia program będzie emitowany od godziny 7:30.

  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał, że według danych TOPR na skutek czwartkowej burzy i wyładowań atmosferycznych w Tatrach zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a co najmniej 89 osób zostało poszkodowanych. Do tragedii doszło po uderzeniu pioruna na Giewoncie. W Zakopanem zebrał się sztab kryzysowy.

  Cztery osoby zginęły, w tym dwoje dzieci, a niemal 140 turystów ucierpiało w wyniku nawałnicy, która przeszła w miniony czwartek nad Tatrami. Najbardziej poszkodowani nadal przebywają w szpitalu. Szlak na Giewont uległ poważnym uszkodzeniom. Jak należy się zachować w obliczu nadchodzącej burzy i jakie są skutki rażenia piorunem? W Dzień Dobry wakacje gościem był Ariel Szczotok - ratownik medyczny.