Mianem historycznej tragedii określił przejście huraganu Dorain nad Bahamami premier Hubert Minnis. Pierwszy oficjalny bilans strat wskazuje, że zginęło 7 osób. "Trzeba liczyć się z większą liczbą zabitych" - powiedział we wtorek premier rządu Bahamów Hubert Minnis. Huragan zbliża się do przylądka Canaveral na Florydzie.

  Z powodu remontu szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest zamknięty do odwołania. Do piątku turyści nie mogą się także poruszać po szlakach z Przełęczy w Grzybowcu na Wyżnią Kondracką Przełęcz oraz z Wielkiej Polany Małołąckiej na Kondracką Przełęcz.

  Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Bahamów, liczba ofiar śmiertelnych huraganu wzrosła do 20. Nie jest to jeszcze ostateczny bilans starcia z żywiołem. Huragan ponownie przybrał na sile i obecnie znów ma kategorię trzecią w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Dorian zbliża się do południowo-wschodnich wybrzeży USA .

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed burzami dla ośmiu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Według prognoz mogą tam wystąpić gwałtowne burze z gradem.

  Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek przedstawiający jednego z najlepszych piłkarzy w historii, wielokrotnego reprezentanta Polski, dwukrotnego medalistę olimpijskiego Kazimierza Deynę. W środę znaczek zaprezentowano w siedzibie Legii Warszawa.

  „Dzień Dobry TVN” jesienią wraca z nową dawką energii, w zmienionej porze i po metamorfozie studia! Ważne i ciekawe tematy, inspirujący goście, wciągające reportaże, najistotniejsze wiadomości, rozrywka oraz sprawdzone przepisy kulinarne – zestaw w sam raz na pozytywne rozpoczęcie dnia. Już od 31 sierpnia program będzie emitowany od godziny 7:30.

  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał, że według danych TOPR na skutek czwartkowej burzy i wyładowań atmosferycznych w Tatrach zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a co najmniej 89 osób zostało poszkodowanych. Do tragedii doszło po uderzeniu pioruna na Giewoncie. W Zakopanem zebrał się sztab kryzysowy.

  Cztery osoby zginęły, w tym dwoje dzieci, a niemal 140 turystów ucierpiało w wyniku nawałnicy, która przeszła w miniony czwartek nad Tatrami. Najbardziej poszkodowani nadal przebywają w szpitalu. Szlak na Giewont uległ poważnym uszkodzeniom. Jak należy się zachować w obliczu nadchodzącej burzy i jakie są skutki rażenia piorunem? W Dzień Dobry wakacje gościem był Ariel Szczotok - ratownik medyczny.

  W Krynicy-Zdroju została udostępniona turystom niezwykła konstrukcja - pierwsza w Polsce wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew. Drewniane konstrukcja osiąga 49,5 metra wysokości (to odpowiednik 17 pieter!) i wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m), wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Rozciąga się z niej widok na Beskid Sądecki i Tatry.

  32-letni Polak, który uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu, został schwytany w poniedziałek w tym mieście przez policjantów i karabinierów - podały wieczorem włoskie media. Jego ucieczka trwała nieco ponad dobę. Robert L. do ucieczki wykorzystał prześcieradło. Podarł je, zrobił sznur i udało mu się zjechać z okna celi, gdy inni więźniowie szli na niedzielną mszę.

  Rodzina tragicznie zmarłego producenta Piotra Woźniaka-Staraka poinformowała o dacie pogrzebu. Urna z prochami zostanie złożona na Mazurach. W Dzień Dobry TVN wspominamy Człowieka, który dla wielu był inspiracją, wzorem ale także po prostu przyjacielem.

  Osiem tysięcy uczniów pierwszych klas rozpoczynających naukę w szkołach samorządowych w Krakowie otrzyma od miasta ekowyprawki – każda zawierać będzie: bidon na wodę wykonany z cukru, worek na buty lub strój sportowy oraz książeczkę „Moja szkolna supermisja”. Prezent ma nie tylko umilić rozpoczęcie roku, ale i uwrażliwiać na środowisko naturalne.

  Premier zdecydował o budowie rurociągu, dzięki któremu ścieki z lewobrzeżnej Warszawy trafią do oczyszczalni – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. W czwartek wieczorem na polecenie szefa rządu odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego w związku z awarią kolektorów ściekowych w stolicy.