Cztery osoby zginęły, w tym dwoje dzieci, a niemal 140 turystów ucierpiało w wyniku nawałnicy, która przeszła w miniony czwartek nad Tatrami. Najbardziej poszkodowani nadal przebywają w szpitalu. Szlak na Giewont uległ poważnym uszkodzeniom. Jak należy się zachować w obliczu nadchodzącej burzy i jakie są skutki rażenia piorunem? W Dzień Dobry wakacje gościem był Ariel Szczotok - ratownik medyczny.

  W Krynicy-Zdroju została udostępniona turystom niezwykła konstrukcja - pierwsza w Polsce wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew. Drewniane konstrukcja osiąga 49,5 metra wysokości (to odpowiednik 17 pieter!) i wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m), wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Rozciąga się z niej widok na Beskid Sądecki i Tatry.

  32-letni Polak, który uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu, został schwytany w poniedziałek w tym mieście przez policjantów i karabinierów - podały wieczorem włoskie media. Jego ucieczka trwała nieco ponad dobę. Robert L. do ucieczki wykorzystał prześcieradło. Podarł je, zrobił sznur i udało mu się zjechać z okna celi, gdy inni więźniowie szli na niedzielną mszę.

  Rodzina tragicznie zmarłego producenta Piotra Woźniaka-Staraka poinformowała o dacie pogrzebu. Urna z prochami zostanie złożona na Mazurach. W Dzień Dobry TVN wspominamy Człowieka, który dla wielu był inspiracją, wzorem ale także po prostu przyjacielem.

  Osiem tysięcy uczniów pierwszych klas rozpoczynających naukę w szkołach samorządowych w Krakowie otrzyma od miasta ekowyprawki – każda zawierać będzie: bidon na wodę wykonany z cukru, worek na buty lub strój sportowy oraz książeczkę „Moja szkolna supermisja”. Prezent ma nie tylko umilić rozpoczęcie roku, ale i uwrażliwiać na środowisko naturalne.

  Premier zdecydował o budowie rurociągu, dzięki któremu ścieki z lewobrzeżnej Warszawy trafią do oczyszczalni – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. W czwartek wieczorem na polecenie szefa rządu odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego w związku z awarią kolektorów ściekowych w stolicy.

  W środę doszło do erupcji włoskiego wulkanu Stromboli, który znajduje się w archipelagu Wysp Liparyjskich na Morzu Tyrreńskim. Wybuch był bardzo głośny, a chmura dymu i popiołu unosiła się na wysokości dwóch kilometrów. Do Internetu trafiły nagrania oraz zdjęcia, na których widać erupcję i jej skutki.

  Z powodu kolejnego zakwitu sinic GIS poinformował w czwartek koło południa o zamknięciu dwóch nadmorskich kąpielisk w Karwii. Zakaz kąpieli obowiązuje także nad trzema jeziorami w woj. zachodniopomorskim.

  Od dziś w polskich kinach wyświetlany jest najnowszy film Quentina Tarantino "Pewnego razu… w Hollywood" ("Once Upon a Time… in Hollywood"), jedna z najgorętszych premier tego lata, a może nawet roku! Nie tylko dlatego, że w tej wysoko ocenianej światowej produkcji zagrał nasz rodak, Rafał Zawierucha. To "kino Tarantino" na najwyższym poziomie!

  Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się w środę proces apelacyjny nauczycielki podstawówki w Łapach (Podlaskie), oskarżonej o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch uczennic. Sąd I instancji uznał, że do przestępstwa doszło, ale warunkowo umorzył postępowanie. Apelację od tego wyroku złożyła obrona; wnioskuje o uniewinnienie, ewentualnie umorzenie postępowania ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czyn

  Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jacek Kochanowski w wulgarny sposób odniósł się do wydarzeń, które miały miejsce podczas marszu równości w Płocku. Mocno niecenzuralne wypowiedzi profesora spotkały się z krytyką władz uczelni. „Będę się bronił, bo to nie ja rozpętałem tę wojnę” – pisze w odpowiedzi na setki obraźliwych i krytycznych komentarzy profesor.

  W poniedziałkowy poranek 12 sierpnia wojsko zaczęło operację wydobycia i neutralizacji dwóch niewybuchów z czasów II wojny światowej na torze wodnym Szczecin-Świnoujście. "Operacja przebiegła płynnie, było niewielkie opóźnienie, ale okręt z niewybuchami opuścił już główki portu w Świnoujściu i płynie na jeden z poligonów morskich w Zatoce Pomorskiej" – powiedział PAP w poniedziałek rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.

  Przez ok. trzy dekady Placido Domingo, jeden z najsławniejszych śpiewaków i najbardziej wpływowych ludzi światowej opery, próbował nakłaniać kobiety do relacji seksualnych, obiecując im pracę, a w niektórych przypadkach karząc je na niwie zawodowej, gdy mu się opierały. Informuje o tym we wtorek agencja Associated Press, powołując się na rozmowy z kobietami, które oskarżają Domingo.