Patostreamy to filmy zamieszczane w Internecie, najczęściej na platformie YouTube, które przedstawiają i promują patologiczne zachowania. Kontrowersyjność treści filmików nie polega tylko na wulgarnym języku, ale i na pokazywaniu nietolerowanych w społeczeństwie zachowań.

  Wprowadzone zmiany w systemie oświaty zostały nierzetelnie przygotowane i wdrażane - oceniła Najwyższa Izba Kontroli. Zdaniem NIK, nie dokonano rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy, wątpliwości budzi także proces przygotowania nowych podstaw programowych.

  Dobra wiadomość dla osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin. "Podpisałam nowelizację rozporządzenia, która wprowadza nowy typ środowiskowego domu samopomocy – typu D – dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi" – poinformowała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. O utworzenie tego typu placówek apelowali między innymi aktywiści z inicjatywy "Chcemy całego życia".

  Ruszyła 12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Tegorocznymi gośćmi są między innymi Krzysztof Zanussi, Craig Armstrong, Don Davis, Alexandre Desplat i Antonio Sanchez. Jednym z najważniejszych festiwalowych wydarzeń będzie gala "The Glamorous Show". Fani muzyki usłyszą również filmowe przeboje w wykonaniu Nataszy Urbańskiej, Michała Szpaka i Natalii Nykiel. Co jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy FMF? Oto program 12. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

  4 czerwca 2019 przypada pierwsza rocznica śmierci Roberta Brylewskiego. Brylewski został pobity w swoim mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Doznał poważnych urazów, które doprowadziły do jego śmierci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy córki Brylewskiego - Sarę i Ewę. Sara i Ewa w materiale przygotowanym specjalnie DDTVN opowiedziały, jak wyglądało ich dzieciństwo z ojcem, a w studiu przedstawiły, jak obecnie wygląda sytuacja prawna i kiedy zakończy się proces.

  Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski - jak podała izraelska prasa - został zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Napastnik - znany w Izraelu architekt Arik Lederman został przesłuchany przez policję, przebywa obecnie w areszcie domowym. Szef polskiego rządu odniósł się do tej sprawy we wpisie na Twitterze stwierdzając, że jest "bardzo zmartwiony" informacją o rasistowskim ataku na polskiego ambasadora.

  Noc Muzeów 2019! Już w ten weekend rusza największa i najpopularniejsza impreza kulturalna w Polsce. Co roku przyciąga coraz więcej zwiedzających, a swoje drzwi otwiera coraz liczniejsze grono instytucji. Jakie atrakcje czekają odwiedzających podczas Nocy Muzeów w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie? Co warto zobaczyć w tych miastach, jak będzie zorganizowana komunikacja? Czas na spotkanie ze sztuką!

  Co najmniej 17 osób zostało rannych w wyniku ataku na autokar turystyczny, do którego doszło w niedzielę w pobliżu budowanego Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie. Autokarem jechało 25 turystów z RPA. Ranni odnieśli obrażenia od lekkich do średnich.

  2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na ulicach, budynkach administracyjnych pojawią się biało-czerwone flagi. Zapewne większość z was także wywiesi flagę na swoich balkonach. Zanim jednak wyeksponujemy flagę, warto dowiedzieć się, jak zrobić to w prawidłowy sposób.

  We wszystkich szkołach egzamin odbył się zgodnie z harmonogramem. Nie mamy żadnych informacji o nieprawidłowościach – poinformował PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w czwartek po zakończeniu egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym.

  Papież Franciszek w opublikowanym w czwartek dokumencie ogłosił nowe procedury w sprawie zgłaszania przypadków molestowania i przemocy seksualnej oraz rozliczania biskupów z ich działań. Kolejne papieskie decyzje są realizacją zapowiedzi działań przedstawionych w czasie zwołanego przez Franciszka lutowego szczytu przewodniczących episkopatu na temat ochrony nieletnich w Kościele.