17-latek zaatakował nożem na przystanku. Ranni są w szpitalu. "To ich kolega ze szkoły"

Tekst akapitu - 2024-06-21T132615
Źródło: x-news.pl
Nożownik w domu dziecka
Nożownik w domu dziecka
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Policjanci zatrzymali 17-latka, który zaatakował nożem trzy osoby na przystanku autobusowym w Żukowie. Nieletni sprawca zranił nastolatków, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze odnaleźli go po kilkunastu minutach, a prokuratura postawiła mu zarzut udziału w bójce. W jakim stanie są ofiary?

17-latek zaatakował nożem

Do groźnego zdarzenia doszło w piątek 21 czerwca w godzinach porannych. 17-latek na przystanku autobusowym w Żukowie (województwo pomorskie) zaatakował nożem 14-latka, 16-latka, i 17-latka. Jak poinformował komisarz Piotr Kurowski, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach nieletni sprawca jest już w rękach funkcjonariuszy.

Funkcjonariusz dodał, że ofiary zatrzymanego 17-latka to jego koledzy ze szkoły. - Jak wstępnie ustalili policjanci, między uczniami doszło do nieporozumienia, 17-latek nagle ranił małoletnich nożem i uciekł z miejsca zdarzenia - zaznaczył Piotr Kurowski.

Nieletni sprawca w rękach policjantów

Chłopak został zatrzymany na przystanku kilkanaście minut pod zdarzeniu i doprowadzono go na komisariat. Zabezpieczono też nóż, którym się posługiwał. Trzy ofiary ataku trafiły do szpitala, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W sobotę, 22 czerwca, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska przekazała, ze nastolatek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Postawiono mu "zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym dokonał uszkodzenia ciała pozostałych uczestników tego zdarzenia". - Prokurator rejonowy w Kartuzach zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi - dodała.

Policja przesłuchuje świadków zdarzenia i zbiera materiał dowodowy, aby ustalić okoliczności zdarzenia.

Więcej w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Chaichan Pramjit

podziel się:

Pozostałe wiadomości