Nie żyje skatowany noworodek. Zatrzymano rodziców i babcię

GettyImages-1480902818
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak reagować na przemoc domową?
Jak reagować na przemoc domową?
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak reagować na przemoc?
Jak reagować na przemoc?
Mówimy głośno o cichej przemocy
Mówimy głośno o cichej przemocy
Do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim trafił skatowany 19-dniowy noworodek. Niestety mimo starań lekarzy życia dziecka nie udało się uratować. Lekarze zawiadomili policję i prokuraturę.

Gorzów Wielkopolski. Skatowany noworodek nie żyje

Pacjent Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim miał zaledwie 19 dni. W wyniku poważnych obrażeń w środę, 19 czerwca trafił na pododdział neurologii dziecięcej. Zgodnie z procedurą lekarze poinformowali policję i prokuraturę. Istnieją bowiem podejrzenia, że rany na ciele malucha były wynikiem przemocy domowej.

Jak podał portal tvn24.pl, funkcjonariusze zatrzymali rodziców oraz babcię. - W tej chwili prowadzimy czynności dotyczące tego, w jakich okolicznościach i kto te obrażenia spowodował - mówiła prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek.

Niestety w czwartek, 20 czerwca rzecznik szpitala w Gorzowie Wielkopolskim przekazał, że mimo wysiłku lekarzy 19-dniowy noworodek zmarł.

To nie pierwszy przypadek przemocy domowej

Gorzowski szpital spotkał się już z podobną sytuacją. Pod koniec marca do placówki trafił 22-dniowy chłopiec, nad którym miała znęcać się jego matka. Jak przekazują media, Nikola G. prawdopodobnie potrząsała, podrzucała i zatykała usta dziecku. To doprowadziło do poważnych obrażeń, których nie udało się cofnąć. Noworodek mimo przetransportowania do szpitala w Poznaniu zmarł po kilku dniach. Matka chłopca poniesie konsekwencje. Za narażenie małego Mateuszka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia odpowie także ojciec, Oskar G. Mężczyzna nie udzielił dziecku pomocy medycznej oraz nie powstrzymał matki.

- Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy - w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo - apeluje "Niebieska Linia".

Więcej na TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: TVN24.pl, gorzowianin.com

Źródło zdjęcia głównego: skaman306/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla