Ogromne powodzie dotarły do krajów Afryki Zachodniej, z tego powodu szkoły w Nigrze rozpoczną swój rok szkolny z blisko miesięcznym opóźnieniem. Co wiadomo o zagrożeniach związanych z żywiołem?
Dalsza część tekstu poniżej
Ogromne powodzie w Afryce Zachodniej
Szkoły w Nigrze na skutek powodzi rozpoczną rok szkolny nie 2, a 28 października. Wszystko przez opady deszczu i wynikające z nich powodzie. Jak przekazało ministerstwo spraw wewnętrznych tego kraju, w ciągu ostatnich kilku tygodni nieustanne ulewy spowodowały śmierć kilkuset osób. Według Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego (IRC), Mali, Niger i Nigeria doświadczają najgorszych skutków żywiołu od 3 dekad.
Klęska żywiołowa dotknęła tysiące ludzi
Gwałtowne opady deszczu na zachodnich terenach Afryki spowodowały liczne zawalenia budynków oraz podtopienia. W samym Nigrze ucierpiało ponad 840 tysięcy osób, w tym 400 tys. zostało zmuszonych do opuszczenia miejsc swojego zamieszkania. Z kolei w Mali powodzie dotknęły 340 tysięcy osób, w Nigerii - blisko 240.
Woda niszczy domy, gospodarstwa, infrastrukturę oraz zabytki regionu. Według relacji BBC w mieście Zinder w południowo-wschodnim Nigrze zwalił się XIX-wieczny meczet. Z kolei w Agadez w środkowej części kraju, które znane jest również jako "brama na pustynię", powódź uszkodziła historyczne centrum.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Przeżył piekło w Kongo. Groziła mu kara śmierci za polski paszport. "Widziałem takie rzeczy..."
- Polski kardiolog z misją na Madagaskarze. "Będę takim lekarzem od wszystkiego"
- Ubóstwo menstruacyjne w Afryce. "Dziewczyny wymieniają paczkę podpasek za stosunek seksualny"
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: SimpleImages/Getty Images