Pierwszy pacjent w Polsce, u którego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, jest już zdrowy. Leczenie trwało ponad dwa tygodnie. Kolejne testy potwierdziły, że mężczyzna z Cybinki nie ma już koronawirusa, może opuścić szpital.

    Środa będzie słonecznym dniem z dużą ilością błękitnego nieba. Jedynie na północy Polski niewiele chmur, synoptycy nie prognozują deszczu. Temperatura: 12 stopni C w Suwałkach, 16 w centrum kraju. Najcieplej będzie w Zielonej Górze i we Wrocławiu - tam termometry wskażą 17 stopni C.

    System pomocy obywatelskiej w związku z koronawirusem rozwija się w bardzo szybkim tempie. Po grupach wsparcia oraz specjalnie stworzonych infoliniach nadszedł czas na aplikacje. Jedna z nich - "IHelpYou" - pozwala szybko i łatwo łączyć wolontariuszy z osobami, które potrzebują pomocy. Rejestracja zajmie kilka minut. Sprawdź, jak to zrobić.

    Obecny czas, który spędzamy w domu, sprzyja uczeniu się nowych rzeczy, ale też nadrabianiu zaległości lekturowych. Pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike 2019 Mariusz Szczygieł polecił książki, po które warto teraz sięgnąć. Co znalazło się na jego liście?

    Sklepy spożywcze takie jak Żabka, Biedronka, czy Carrefour nie zawieszają swojej działalności na czas pandemii, ale wprowadzają zmiany zasadach funkcjonowania - zalecają między innymi większe odstępy w kolejkach. O co jeszcze apelują do swoich klientów?

    Możliwość odroczenia spłaty kredytów na trzy miesiące i szybkie rozpatrywanie wniosków zapowiada Związek Banków Polskich. Trzeba będzie uzasadnić, że zawieszenie rat jest konieczne ze względu na sytuację finansową spowodowaną pandemią koronawirusa. Kto będzie mógł skorzystać z pomocy?