IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) przygotował eksperymentalną prognozę pogody na grudzień 2024 oraz styczeń, luty i marzec 2025. Czy będzie padać śnieg? Kiedy nadejdzie wiosna? Sprawdź, co czeka nas w pogodzie.
Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo
Meteorologia i zjawiska pogodowe
Meteorologia i zjawiska pogodowe
Długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2024
Meteorolodzy z IMGW przewidują, że w grudniu 2024 roku średnia miesięczna temperatura powietrza na większości terytorium kraju prawdopodobnie będzie w granicach wieloletniej normy z lat 1991-2020. Na zachodzie kraju oraz w regionie łódzkim temperatura może przekroczyć tę normę - oznacza to, że w tych regionach będzie cieplej. Przewidywana jest również wyższa niż zwykle suma miesięcznych opadów atmosferycznych. Możliwe zatem, w zależności od temperatury w danym regionie. opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.
Długoterminowa prognoza pogody na styczeń 2025
W styczniu 2025 przewiduje się, że średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju będzie wyższa od wieloletniej normy ustalonej na podstawie danych z lat 1991-2020. Co do miesięcznej sumy opadów atmosferycznych, najbardziej prawdopodobne jest, że znajdzie się ona w granicach wieloletniej normy.
Długoterminowa prognoza pogody na luty 2025
Meteorolodzy IMGW prognozują, że w lutym 2025 roku średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce najprawdopodobniej będzie utrzymywać się w granicach normy wieloletniej z lat 1991-2020. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna przekroczyć tę normę. Możliwe więc większe opady atmosferyczne - w zależności od temperatury: deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu.
Długoterminowa prognoza pogody na marzec 2025
Według eksperymentalnej prognozy IMGW, przewiduje się, że w marcu na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza prawdopodobnie przekroczy wieloletnią normę z lat 1991-2020. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna mieścić się w granicach tej normy. Będzie więc ciepło z umiarkowanymi opadami.
Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Krupa, lodowy deszcz czy ziarna lodowe - na te zjawiska trzeba uważać
- Przesilenie jesienne jako sezonowa choroba afektywna. Jak sobie z nim radzić?
- Jak się nie przewrócić na śliskim chodniku? Sprawdź, co założyć na buty, aby się nie poślizgnąć i przetrwać gołoledź
Autor: TS
Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: helivideo/Getty Images