- Swoim zachowaniem spowodował zagrożenie szerzenia się zakażeń koronawirusem - tak prokuratura opisała postępowania 60-letniego mieszkańca Białegostoku, który kilka razy złamał zasady odbywania kwarantanny. Mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu, a przeprowadzony u niego test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny.

    W ciągu 24 godzin w Stanach Zjednoczonych zmarło 1939 osób zakażonych koronawirusem. To najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19. Jedynym stanem bez ofiary śmiertelnej pozostaje Wyoming. Według prognoz w epidemii zginie od 100 do 240 tys. Amerykanów.

    Maryla Rodowicz, Sarsa, Patrycja Markowska, Kasia Stankiewicz, Enej, Roksana Węgiel – to tylko niektóre gwiazdy, które chcą wesprzeć walkę z koronawirusem w Polsce i wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu on line. Koncert jest podziękowaniem za heroiczną pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników, sanitariuszy oraz innych pracowników służb medycznych, którzy w ostatnich tygodniach dbają o nasze życie i zdrowie.

    Nie ma wątpliwości, że w Polsce talentów nie brakuje. Dowodzi tego przykład Jana Jakimowicza, który jest rekordzistą Polski w bardzo nietypowej konkurencji, a mianowicie… trzymania kieliszków. Jak dotąd nikomu nie udało się przebić jego wyniku. Prowadzący Dzień Dobry TVN, Filip Chajzer postanowił podnieść rękawicę i przetestować własną zręczność. Sprawdźcie, jak mu poszło.