Pandemia koronawirusa trwa. Mimo wprowadzonych ograniczeń Polacy szykują się na święta i ruszyli na zakupy. Na jednym z najpopularniejszych targowisk w Warszawie policja apelowała o przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Jakie kary grożą za naruszenie obowiązujących obostrzeń?

    Nie zapomnieliśmy o małych ośrodkach - zapewnia szefowa Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podczas akcji #koncertdlabohaterów w Player.pl dzięki pomocy naszych widzów udało się zebrać prawie pięć milionów złotych. Wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia w całym kraju. Zbiórka trwa, sprawdź, jak można pomóc.

    Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący.

    Pandemia COVID-19 nie ustępuje, a w sklepach oraz aptekach od pewnego czasu ciężko jest zakupić maseczki i żele antybakteryjne. Jedna z firm ruszyła więc na pomoc i zaproponowała postawienie na ulicach polskich miast tak zwanych maseczkomatów. Co konkretnie się w nich znajduje i gdzie możemy ich szukać?

    - Swoim zachowaniem spowodował zagrożenie szerzenia się zakażeń koronawirusem - tak prokuratura opisała postępowania 60-letniego mieszkańca Białegostoku, który kilka razy złamał zasady odbywania kwarantanny. Mężczyzna trafił na miesiąc do aresztu, a przeprowadzony u niego test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny.

    W ciągu 24 godzin w Stanach Zjednoczonych zmarło 1939 osób zakażonych koronawirusem. To najwyższa dobowa liczba zgonów na Covid-19. Jedynym stanem bez ofiary śmiertelnej pozostaje Wyoming. Według prognoz w epidemii zginie od 100 do 240 tys. Amerykanów.