W środę w części zachodniej i południowej kraju słonecznie. Od Zatoki Gdańskiej przez Warmię, Mazury, północną część Mazowsza po Podlasie i Lubelszczyznę możliwe słabe i przelotne opady deszczu. W całym kraju będzie dość silny wiatr.

    Europa północno-wschodnia, wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie pozostają w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Nad Wyspami Brytyjskimi i południem Europy są wyże. Polska znajduje się na skraju rozległego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

    Pandemia koronawirusa trwa. Mimo wprowadzonych ograniczeń Polacy szykują się na święta i ruszyli na zakupy. Na jednym z najpopularniejszych targowisk w Warszawie policja apelowała o przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Jakie kary grożą za naruszenie obowiązujących obostrzeń?

    Nie zapomnieliśmy o małych ośrodkach - zapewnia szefowa Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podczas akcji #koncertdlabohaterów w Player.pl dzięki pomocy naszych widzów udało się zebrać prawie pięć milionów złotych. Wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia w całym kraju. Zbiórka trwa, sprawdź, jak można pomóc.

    Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący.

    Pandemia COVID-19 nie ustępuje, a w sklepach oraz aptekach od pewnego czasu ciężko jest zakupić maseczki i żele antybakteryjne. Jedna z firm ruszyła więc na pomoc i zaproponowała postawienie na ulicach polskich miast tak zwanych maseczkomatów. Co konkretnie się w nich znajduje i gdzie możemy ich szukać?