W niedzielę w całym kraju przelotne opady deszczu, przejaśnienia tylko na zachodzie Polski. Lokalne burze na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Temperatury od 13 stopni w Szczecinie do 17 stopni w Rzeszowie.

    Wielu z nas tęskni za koncertami, zarówno tymi klubowymi, jak i plenerowymi. Niestety w obecnej sytuacji jest to niemożliwe, więc artyści swoją aktywność postanowili przenieść do sieci. „Koncerty z domu” zagrali m.in. Elthon John, Pink, John Legend, Miley Cyrus i Chris Martin z Coldplay. W sieci nie zabrakło także polskich muzyków. Jakie koncerty jeszcze przed nami? Szczegóły zdradziła Gabi Drzewiecka.

    Helen Mirren od lat zachwyca widzów swoimi umiejętnościami aktorskimi. Co ciekawe wróżka przepowiadała jej, że prawdziwą karierę zrobi około 50. roku. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska poleciła filmy, w których można podziwiać talent brytyjskiej gwiazdy. Dziennikarka miała też okazję porozmawiać z nią przy okazji promocji filmu „Kłamstwo doskonałe”.

    Tony Allen zmarł 30 kwietnia w Paryżu. Jeden z najwybitniejszych perkusistów na świecie odszedł w wieku 79 lat. Jego menadżer poinformował, że przyczyna śmierci nie jest znana. Świat muzyków opłakuje stratę w mediach społecznościowych.

    W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju okresami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Na południu, wschodzie i w centrum możliwe także burze, miejscami z gradem. Termometry pokażą od 9 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty.

    Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził zadowolenie z faktu, że coraz więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu. Jednocześnie zaapelował o przestrzeganie zasad dotyczących noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zdecydowanie skrytykował osoby, które tego nie robią. Drugi etap luzowania obostrzeń będzie obowiązywał od 4 maja.