Koronawirus zbiera żniwo na całym świecie. Naukowcy pracują nad szczepionką oraz lekiem na COVID-19 i próbują odnaleźć odpowiedzi na liczne pytania związane z wirusem. Badacze z Irlandii odkryli, że zaburzenia krzepnięcia krwi mogą w dużym stopniu odpowiadać za różnice śmiertelności w różnych krajach świata.

  Europa Zachodnia jest pod wpływem wyżu. Nad pozostałym obszarem dominują niże. Polska jest pod wpływem zatoki niżu znad pogranicza Białorusi, Ukrainy i Rosji, w strefie frontu okluzji, który najbardziej aktywny jest na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na krańcach zachodnich zaznacza się wpływ wyżu znad Morza Północnego. Napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

  We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju mogą występować przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Warmii do 13 st. C miejscami w centrum, na wschodzie i południu kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. W porywach może osiągnąć do 50-60 km/godz.

  W pierwszym dniu częściowego odmrożenia gospodarki Włoch i złagodzenia niektórych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, w Rzymie widać oznaki powrotu do względnie normalnego życia. Mimo że zamkniętych pozostaje jeszcze wiele sklepów, na opustoszałych ostatnio ulicach przybywa ludzi. Najbardziej widoczni są biegacze, którzy od rana pojawiają się w otwartych ponownie parkach.

  Od poniedziałku 4 maja w sklepach przestają obowiązywać tak zwane godziny dla seniorów. Do tej pory, w tygodniu, od 10:00 do 12:00, zakupy mogły robić jedynie osoby po 65. roku życia. Celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Likwidacja tego przepisu jest jednym z elementów drugiego etapu luzowania ograniczeń.

  W niedzielę w całym kraju przelotne opady deszczu, przejaśnienia tylko na zachodzie Polski. Lokalne burze na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Temperatury od 13 stopni w Szczecinie do 17 stopni w Rzeszowie.

  Wielu z nas tęskni za koncertami, zarówno tymi klubowymi, jak i plenerowymi. Niestety w obecnej sytuacji jest to niemożliwe, więc artyści swoją aktywność postanowili przenieść do sieci. „Koncerty z domu” zagrali m.in. Elthon John, Pink, John Legend, Miley Cyrus i Chris Martin z Coldplay. W sieci nie zabrakło także polskich muzyków. Jakie koncerty jeszcze przed nami? Szczegóły zdradziła Gabi Drzewiecka.

  Helen Mirren od lat zachwyca widzów swoimi umiejętnościami aktorskimi. Co ciekawe wróżka przepowiadała jej, że prawdziwą karierę zrobi około 50. roku. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska poleciła filmy, w których można podziwiać talent brytyjskiej gwiazdy. Dziennikarka miała też okazję porozmawiać z nią przy okazji promocji filmu „Kłamstwo doskonałe”.

  Tony Allen zmarł 30 kwietnia w Paryżu. Jeden z najwybitniejszych perkusistów na świecie odszedł w wieku 79 lat. Jego menadżer poinformował, że przyczyna śmierci nie jest znana. Świat muzyków opłakuje stratę w mediach społecznościowych.