W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju okresami mogą pojawiać się przelotne opady deszczu. Na południu, wschodzie i w centrum możliwe także burze, miejscami z gradem. Termometry pokażą od 9 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty.

    Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził zadowolenie z faktu, że coraz więcej osób zdrowieje niż ulega zakażeniu. Jednocześnie zaapelował o przestrzeganie zasad dotyczących noszenia maseczek w miejscach publicznych. Zdecydowanie skrytykował osoby, które tego nie robią. Drugi etap luzowania obostrzeń będzie obowiązywał od 4 maja.

    Przed nami wielkie święto fanów kina. "We are One" to globalne wydarzenie filmowe. W jego ramach będzie można obejrzeć filmy, które miały zostać zaprezentowane podczas najbardziej prestiżowych festiwali w branży. Dzięki temu, każdy poczuje się jak publiczność w Cannes, Wenecji, Toronto czy Sundance. I to zupełnie za darmo.

    Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiła odwołać 26. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (dawniej Przystanek Woodstock). Zapowiedziała jednak organizację imprezy w wersji online. - To będzie internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków – napisano w komunikacie.

    Przedłużający się pobyt w domu wszystkim nam dają się we znaki, jednak czas ten jest szczególnie trudny dla osób starszych. Z powodu przymusowej izolacji wielu seniorów cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z bliskimi i samotności. Z myślą o nich powstała inicjatywa, która zachęca do kontaktu z rodziną poprzez zabawę. Dowiedz się, na czym polega akcja Twój Dobry Duch.

    Krakowscy naukowcy potwierdzają, że dezynfekcja miasta oraz izolacja społeczna przynoszą pozytywne efekty w walce z koronawirusem. Badania wykonane były przy pomocy testu genetycznego. - Cechuje go bardzo wysoka czułość, gdyż jest w stanie wykryć nawet pojedyncze kopie wirusa - powiedział dr hab. inż. Paweł Łabaj.