Trwają szczepienia przeciw koronawirusowi. To nasza szansa i nadzieja na pokonanie pandemii. Proces już ruszył, choć nie oznacza to zakończenia badań nad SARS-CoV-2. Wprost przeciwnie - wciąż uczymy się czegoś nowego na temat szczepień, mutacji, odporności i samej choroby. A jak wygląda to w przypadku ozdrowieńców. Czy wystarczy jedna dawka szczepienia?

  Koronawirus nie odpuszcza - Polska mierzy się z trzecią, największą do tej pory falą pandemii. Po raz kolejny proszeni jesteśmy o to, by pozostać w domach. Jednak, gdy oglądamy takie filmiki, jak ten z Pauliną Krupińską-Karpiel i Sebastianem Karpielem-Bułecką w roli głównej, to nawet perspektywa kolejnego lockdownu wydaje się ciut bardziej znośna, a już na pewno zdecydowanie bardziej roztańczona.

  Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy 27 marca. W tym roku - podobnie jak i w 2020 - jest obchodzony wyjątkowo, bo po raz kolejny w cieniu pandemii. Okoliczności nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, ale artystom z Teatru Kwadrat chyba udało się "ograć" trudności pandemicznej rzeczywistości. Z okazji MDT przekornie proponują "Umrzeć ze śmiechu". Czy mimo wyzwań covidowego świata w Teatrze Kwadrat humor i optymizm wciąż grają rolę pierwszoplanową?

  Kim będziesz, gdy dorośniesz? - to pytanie niejednokrotnie zadawano nam w dzieciństwie. I o ile jednym z czasem marzenia o drodze kariery zmieniły się diametralnie, o tyle drudzy mają szczęście wykonywać zawód tak chętnie wskazywany przez najmłodszych jako najciekawszy. Tak jest w przypadku naszego gościa, Łukasza Łebka - blogera i pisarza dzielącego się wiedzą o swojej pracy. Sam ostrzega - "Nie zadzieraj z Weterynarzem". My podpytujemy - dlaczego?

  Niedziela Palmowa w 2021 r. będzie przebiegać w cieniu niedawno wprowadzonych obostrzeń. Gdy rok temu obchodziliśmy Wielkanoc, życzyliśmy sobie, by była to pierwsza taka i ostatnia. Niestety, rozpoczynająca Wielki Tydzień niedziela także i w te święta będzie wyglądać nieco inaczej. Co się zmieni i kiedy właściwie wypada ten dzień - jeden z najważniejszych w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego?

  Najbardziej ortodoksyjne spośród religijnych Żydówek - izraelskie chasydki. Zamknięte przez tradycję i mężczyzn żyją według schematu obowiązującego od wieków. Jak wygląda ich hermetyczny i nieufny świat? O tym mówią kobiety, z którymi rozmawiała Hanka Grupińska. To bohaterki jej książki pt. "Najtrudniej jest spotkać Lilit. Opowieści chasydzkich kobiet".

  Dotychczas uważano, że przypadki COVID-19 są rzadkością u kobiet w ciąży. Aktualnie coraz więcej młodych kobiet w ciąży zaraża się i choruje na koronawirusa. - Przebieg jest taki sam jak u nieciężarnych - powiedział kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu prof. Mariusz Zimmer. Czy noworodki przychodzą na świat zakażone koronawirusem?

  Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.