Neolit był ostatnim okresem epoki kamienia. Bezpośrednio poprzedzał on więc epokę brązu. Spośród innych okresów epoki wyróżniały go stałe osady tworzone przez ludzi. W epoce neolitów zajmowali się oni głównie uprawą roślin i hodowlą zwierząt.

  15,1 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 podano do tej pory w Polsce. Żeby osiągnąć zbiorową odporność, preparat powinno przyjąć 60-70 procent społeczeństwa, a zdaniem niektórych specjalistów, nawet 90 procent. Jak sprawić, by więcej Polaków chciało się szczepić? Według doradcy premiera, rozwiązaniem może być wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakaz przemieszczania się między województwami.

  Suknie i fraki zgromadzone na wystawie "Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie" w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie są wyjątkowe nie tylko dlatego, że stworzyli je najlepsi polscy projektanci mody. Z każdym z tych strojów wiąże się anegdota dotycząca osoby, dla której powstał. Można będzie podziwiać z bliska m.in. sukienkę, którą dla Kate Middleton uszyła Gosia Baczyńska.

  Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.

  Oszustwo na Tomasza Komendę to kolejny sposób na wyłudzenie danych i pieniędzy od internautów. Ktoś bez skrupułów wykorzystał dramatyczną historię niesłusznie skazanego za gwałt mężczyzny. Powstała platforma, w którą rzekomo miał zainwestować właśnie Tomasz Komenda. Oszuści posłużyli się także zdjęciami z programu Dzień Dobry TVN.

  Zofia Stryjeńska to jedna z najwybitniejszych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Wzbudzała zainteresowanie nie tylko talentem, ale też burzliwym życiem prywatnym. Relacje z epoki to dowód na to, że lata 20. i 30. to nie tylko czas wytwornych fryzur, charlestona i artystycznej bohemy. To również era zniewolenia kobiet, które wiedziały, że nadeszła pora, by żyć po swojemu.

  Deszcze i burze, które przejdą nad Polską 13 maja po południu to efekt ochłodzenia, które nadchodzi nad Polskę. Choć temperatura nie spadnie drastycznie, to jednak w najbliższych dniach lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. Jaka będzie pogoda w piątek, 14 maja?

  Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).

  Cztery dekady temu świat wstrzymał oddech. O godzinie 17:19 papież Jan Paweł II nachyla się by pobłogosławić dziewczynkę. W tej samej chwili pada strzał. Ranny Karl Wojtyła osuwa się na ręce stojącego za nim kardynała Stanisława Dziwisza. Po zamachu papież powie "jedna ręka strzelała, inna niosła kulę". Kto pociągnął za spust feralnego maja 1981 roku?