Czy w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą białe? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Bartkowo Jędrzejakowi udało się to ustalić? Zatem, jaka będzie pogoda na święta i czy jest szansa, że spadnie śnieg?

  W środę w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie okresami duże. Tam też wystąpią słabe opady śniegu. Rano na południu mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 400 metrów. Na termometrach zobaczymy od -8 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie na Kujawach, -4 st. w centrum, do -2 st., 0 st. na zachodzie i miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu porywisty.

  Słońce przebywa w znaku Strzelca, Księżyc rozpoczyna dzień w znaku Koziorożca. Po 12:48 Srebrny Glob przeniesie się do znaku Wodnika. Ponadto na niebie Wenus utworzy kwadraturę z boginią niezgody Eris, a Merkury ustawi się również w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem. Sprawdź, co czeka wszystkie znaki zodiaku w horoskopie na wtorek, 7 grudnia 2021 r.

  Z badania przekazanego PAP wynika, że 80 proc. Polaków zakupy spożywcze przed świętami Bożego Narodzenia zrobi w sklepach stacjonarnych. Co trzeci pytany planuje zrobić je na ostatnią chwilę. Najważniejszym kryterium wyboru produktów i usług dla 77 proc. konsumentów będzie cena.

  Podpisane zostało zarządzenie, które wprowadziło pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Dotyczy cyberprzestrzeni na terenie całego kraju. Związane jest to ze Szczytem Cyfrowym ONZ - IGF 2021, który rozpocznie się w Katowicach 6 grudnia. Czym jest stopień alarmowy ALFA-CRP i jakie są jego konsekwencje?

  Na początku tygodnia w stronę Polski napłynie zimne arktyczne powietrze. Rano w niektórych miejscach kraju na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni poniżej zera. Intensywnych opadów śniegu spodziewajmy się w piątek. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

  Słońce znajduje się w znaku Strzelca, Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca. Srebrny Glob zaczyna na niebie "odrastać" po nowiu i niebawem zobaczymy jego wąski sierp. Będziemy w świeżej, nowej energii i z entuzjazmem podejdziemy do spraw dopiero co rozpoczętego tygodnia. Sprawdź, co czeka wszystkie znaki zodiaku w horoskopie na poniedziałek 6 grudnia.

  Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat. Starszy trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, tam, po kilku godzinach zmarł. Do wypadku doszło w Monicach w powiecie sieradzkim (województwo łódzkie). Samochód prowadził 27-letni pijany mężczyzna, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

  Z najnowszych danych przedstawionych przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) wynika, że przybywa dzieci zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Tendencja ta widoczna jest niemal na całym świecie. W ocenie badaczy ten wzrost ma bezpośredni związek m.in. z pojawieniem się bardziej zakaźnych wariantów wirusa.

  5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że Polacy coraz chętniej się angażują w pomaganie innym ludziom. Jak to robimy?

  W Polsce mamy do czynienia z najwyższą od 20 lat inflacją. Z tego powodu wskaźnik waloryzacji emerytur przewidywany na rok 2022 zapewne się zmieni. O jaką minimalną kwotę wzrosną świadczenia? Informację w tej sprawie przekazała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.