Groźna bakteria w produkcie spożywczym. Możesz mieć go w lodówce

GIS wycofuje dmBio Mus z orzechów nerkowca z maliną
GIS wycofuje dmBio Mus z orzechów nerkowca z maliną
Źródło: KATERYNA KONSCIENCE PHOTO LIBRARY/Getty Images
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sklepów partii produktu dmBio Mus z orzechów nerkowca z maliną. W artkule spożywczym może się znajdować groźna dla zdrowia bakteria.
Kluczowe fakty:
  • Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że partia dmBio Mus z orzechów nerkowca z maliną został wycofany ze sklepów.
  • W produkcie może znajdować się groźna dla zdrowia bakteria.
  • Firma odpowiedzialna za dystrybucję musu już poinformował o zagrożeniu sklepy, w których produkt jest dostępny.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.

13811150_zatrucie-salmonella_MP4HIGH
Zatrucie salmonellą
Niebezpieczne skutki zatrucia salmonellą. Jak ustrzec się przed salmonellą? Czego się wystrzegac? Rozmowa ze specjalistą - dr Piotrem Gryblasem.
Źródło: Dzień Dobry TVN

Mus z orzechów nerkowca z bakterią

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego podano, że koniczne jest wycofanie ze sprzedaży partii dmBio Musu z orzechów nerkowca z maliną, 250g.

Powodem wycofania produktu jest możliwa obecność bakterii Salmonella. Groźny dla zdrowia patogen może się znajdować w produkcie z minimalną datą trwałości: od 29.05.2025 do 28.04.2026 r. włącznie. W Polsce za dystrybucję produktu odpowiada DM-DROGERIE MARKT Sp. z o.o., ul. Jaworska 13 bud. A, 53-612 Wrocław.

GIS podał informację o wycofaniu musu na bazie nerkowców i malin
GIS podał informację o wycofaniu musu na bazie nerkowców i malin
Źródło: GIS

GIS wycofuje mus na bazie nerkowców. Ostrzeżenie dla konsumentów

GIS w komunikacie podał, że firma odpowiedzialna za dystrybucję musu poinformowała swoich odbiorców o konieczności wycofania z obrotu wskazanych partii produktów. W sklepach stacjonarnych pojawiły się plakaty, które informują klientów o potencjalnym zagrożeniu.

Zanieczyszczony produkt zniknął z oferty sklepu internetowego, a klienci, którzy zakupili mus online zostali powiadomieni o zagrożeniu.

Pomóż nam ulepszyć serwis. Weź udział w krótkiej ankiecie.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości