Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.

  Słońce znajduje się w znaku Bliźniąt, Księżyc o godzinie 4.23 opuszcza znak Strzelca i wkracza do znaku Koziorożca, w którym będzie przebywać do końca dnia. Na sam koniec tygodnia zapragniemy uporać się z zaległościami w pracy, będziemy bardziej zdyscyplinowani i obowiązkowi. Srebrny Glob w znaku Koziorożca sprawi, że poczujemy ochotę do pracy i zanim nastanie weekend wiele projektów uda się dokończyć. Sprawdź horoskop dzienny dla wszystkich znaków zodiaku.

  Wesele to dla wielu z nas jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z pandemią koronawirusa od ponad roku uroczystości nie mogły odbywać się w tradycyjny, huczny sposób. Od 29 maja - zgodnie z rządowym rozporządzeniem luzującym restrykcje - zmieniają się przepisy dotyczące organizacji imprez i spotkań. Ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć? Czy można "doprosić" tych, którzy są zaszczepieni?

  Instagram testował ukryty licznik lajków od 2019 roku. Wygląda na to, że wyniki testów zadowoliły twórców aplikacji. Aktualizacja zostanie wprowadzona na całym świecie i obejmie również Facebooka.

  Maria Domitru ma 22 lata. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale jest bezpaństwowcem. Nie ma żadnych dokumentów i ubezpieczenia, nie może legalnie pracować ani wyjechać za granicę. Do tej pory odrzucano jej wnioski o przyznanie praw obywatelskich. Jak to zmienić, wyjaśnia adwokat Bartłomiej Markiewicz, który wraz z Marią był gościem Dzień Dobry TVN.

  Sezon na truskawki - na ten czas w roku czeka wielu z nas. Pyszne, pachnące, czerwone owoce, które pojawiają się w sklepach i na straganach, są nieodłącznym symbolem zbliżającego się lata. Na razie możemy kupić te ze szklarni i tuneli foliowych, jednak ich cena zdecydowanie odstrasza do kupna - za kilogram musimy zapłacić zdecydowanie więcej niż rok temu. Sprawdź, ile kosztują truskawki.

  Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pandemia znacznie pokrzyżowała plany przyszłych par młodych. Zamknięte restauracje i zakaz gromadzenia się dały się we znaki, dlatego większość wesel została odwołana bądź przełożona. Zakochani widzą jednak światełko w tunelu. 29 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń. Co to dokładnie oznacza? Szczegóły wyjaśniała ekspertka ślubna Martyna Gabriel.

  Słońce znajduje się w znaku Bliźniąt, Księżyc przez cały dzień przebywa w znaku Strzelca. Na niebie dojdzie do kwadratury Wenus i Neptuna, która spowodować może miłosne niedomówienia i kłopoty z komunikacją w związku. Będziemy działać nieracjonalnie, podejmować impulsywne decyzje i kierować się niesprawdzonymi przesłankami. Dzień przyniesie sporo zamieszania w różnych dziedzinach. Sprawdź horoskop dzienny na czwartek 27 maja dla wszystkich znaków zodiaku.

  Sotrovimab - to nazwa leku, który można stosować w nagłych wypadkach COVID - 19. Zezwolenie na jego stosowanie wydała Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).Preparat jest oparty na przeciwciałach klonalnych. Jak sugerują badania laboratoryjne, środek działa przeciwko wszystkim groźnym wariantom koronawirusa. Kto może go stosować?