Paszport szczepionkowy to temat, który rozgrzewa naszą wyobraźnię w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami sezonem urlopowym. Wielu z nas chce spędzić wakacje poza granicami kraju. Czy oprócz tradycyjnego paszportu będziemy potrzebować dokumentu zaświadczającego, że jesteśmy zaszczepieni? Prace nad nim prowadzi Komisja Europejska.

  Tegoroczna wiosna nie należy do najcieplejszych. Pogoda co rusz płata nam figle. Po kilku ciepłych i słonecznych dniach przyszła pora na delikatne ochłodzenie i opady. W środę niemalże w całym kraju spodziewać możemy się opadów i wyładowań atmosferycznych.

  Ekipa Friza, wszystko czego się dotknie, zamienia w złoto. Grupa youtuberów na początku listopada założyła spółkę. Zamierza wejść na giełdę i wypuścić na rynek przynajmniej dwie gry wideo. JR Holding wycenił firmę Ekipa Holding na 144 miliony złotych.

  Paszport covidowy lub szczepionkowy miałby być w wersji elektronicznej lub papierowej. Będzie to świadectwo o szczepieniu przeciw COVID-19, przebyciu choroby lub o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Paszport taki ma umożliwić swobodne podróżowanie po krajach Unii Europejskiej. Francja i Malta już dołączyły do programu, kolejne kraje zrobią to w ramach testu.

  Chęć posiadania własnego mieszkania wiąże się z ogromnym wydatkiem. Dlatego wielu Polaków decyduje się zaciągać w tym celu kredyty, często na kilkadziesiąt kolejnych lat. Część jednak nie może sobie pozwolić nawet na takie rozwiązanie. W sobotę, 15 maja polski rząd ogłosił społeczno-gospodarczy program Polski Ład, który dotyczy 5. obszarów, w tym mieszkaniowego. Kto i jaką pomoc będzie mógł uzyskać?

  Trwa wielka akcja promocyjna szczepień. Tysiące ludzi każdego dnia dołączają do grona zaszczepionych osób, choć nadal nie jest to tak szybkie tempo, jak w innych krajach. Na horyzoncie świta nadzieja, że niedługo świat wróci do normalności, ale może okazać się złudna.

  Iwona Węgrowska poleciała ze swoim partnerem Maciejem do Dubaju. Zakochani mają teraz wyjątkowo dobry czas. Gwiazda podczas egzotycznych wakacji świętuje swoje 39. urodziny. I choć wszystko układa się jak w bajce, są ludzie, którym nie po drodze jest z jej szczęściem. Iwona Węgrowska opowiedziała o swoim życiu przed 40-stką w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

  Brytyjski zespół stworzył przenośny przyrząd, który już w 18. tygodniu ciąży może z dużym prawdopodobieństwem i niewielkim kosztem przewidzieć zbyt wczesny poród. Urządzenie ma niedługo trafić na rynek. Co roku na świecie rodzi się 15 mln wcześniaków, u wielu z nich pojawiają się komplikacje zdrowotne.

  Po ciepłym weekendzie przyjdzie czas na delikatne ochłodzenie. Wartości temperatur będą nieco niższe, wciąż występować mają przelotne opady deszczu w całym kraju. Podobnie zapowiadają się kolejne dni tygodnia.