Makijaż

Sztuka demakijażu. Nie podrażnia twarzy ani oczu, ale dokładnie oczyszcza

Makijaż

Nie ma złego i dobrego rodzaju mycia, trzeba go tylko dopasować do naszej cery - przekonuje kosmetolog Karolina Broniś. Jak skutecznie oczyścić twarz z makijażu i jednocześnie zadbać o skórę?

Sztuka demakijażu

Coraz częstszą przyczyną problemów z cerą jest jej nieodpowiednie oczyszczanie. Wieczorny demakijaż przeprowadzamy zbyt szybko i powierzchownie. A to właśnie odpowiednie zmycie skóry jest podstawą jej pielęgnacji.

Jest wiele służących do tego preparatów. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i tego, ile mam czasu na demakijaż. Bardzo ważny jest dobór składników.

Ważne jest, by w preparatach, których używamy nie było dużo drażniących, agresywnie działających środków powierzchniowo czynnych (SLS czy SLES), które wypłukują naturalną warstwę hydro-lipidową z powierzchni skóry. Oczywiście bardzo dobrze zmywają, ale podrażniają. Idealne oczyszczanie skóry nie podrażnia twarzy ani oczu, ale dokładnie zmywa makijaż

- podkreśla kosmetolog Karolina Broniś.

Jak wykonać demakijaż krok po kroku?

W studiu Dzień dobry TVN omówiliśmy, jak wykonać demakijaż skóry normalnej, inaczej zwanej mieszaną. Nie jest ona nadwrażliwą, a więc możemy zastosować metody mechaniczne (gąbeczki, szczoteczki, ściereczki).

Najbardziej powszechne jest stosowanie żelu, pianki myjącej bądź mleczka. Jeżeli nosimy dużo makijażu, pierwszym etapem powinno być oczyszczanie olejowe (tłuszcz idealnie usunie sebum). Sposób ten zaczerpnięto od Azjatek, które swoje skóry zmywają wieloetapowo.

Mleczko bądź olej nanosimy na twarz palcami . W ten sposób rozbijamy makijaż. Następnie przy użyciu płatków lub rękawicy zmywamy pozostałości. Kolejnym krokiem będzie umycie buzi pianką czy żelem. Są to delikatne kosmetyki, które zmywają również warstwy tłuszczowe. Na koniec stosujemy tonik lub płyn micelarny, by przywrócić skórze naturalne Ph.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości