Horoskop

Sen o tunelu – interpretacja i symbolika

Horoskop

Aktualizacja:
tunel

Dzięki tunelom przemieszczamy się po trudnym terenie i pokonujemy z pozoru niedostępne i niebezpieczne miejsca. Wytyczają one drogę w górach lub pod miastem. Co symbolizuje tunel we śnie? Czy zwiastuje pełną trudności drogę do wyznaczonego celu? Jak drogę w tunelu interpretuje sennik mistyczny?

Droga w tunelu w snach pojawia się zwykle podczas zachodzących zmian w życiu śniącego. Dotyczy to zwykle znaczących wydarzeń, które wpływają na postrzeganie świata, zmuszają do stawiania przed sobą nowych celów czy też wzięcia odpowiedzialności w momencie np. śmierci kogoś z bliskich, narodzin dziecka, wstąpienia w związek małżeński, rozpoczęcia studiów, znalezienia nowej pracy. Tunel pozwala nam na przejście z jednego miejsca na drugie, na pokonanie trudnej i niedostępnej drogi w łatwy sposób. W śnie może symbolizować drogę, zmiany lub przemijanie.

Co oznacza sen o tunelu?

Interpretacja snu o tunelu podziemnym zależy od tego, w jakim momencie naszego życia o nim śnimy, np. u kobiet spodziewających się dziecka oznacza pomyślny ostatni etap ciąży. Osoby chorujące przewlekle tunel we śnie powinny odczytać jako wskazówkę, aby wykonać podstawowe badania w kierunku stanu jelit. W sferze duchowej droga w tunelu może symbolizować postawę wobec życia polegającą na tym, że zbyt mocno koncentrujemy się na konkretnej sprawie, widząc tylko jedną drogę do osiągnięcia celu. Wchodzenie do tunelu może oznaczać odważną postawę, stawienie czoła problemom i trudnościom. Z kolei wychodzenie z niego to zwiastun ulgi, zmian i pozytywnego zakończenia planu. Szybkie i pewne przedostanie się przez tunel wieszczy pokonanie problemów i wyzwań. Niekorzystny jest natomiast sen, w którym nie możemy wydostać się z tunelu. Zwiastuje on prawdopodobne utrudnienia w życiu. Warto również zwrócić uwagę na to, czy tunel we śnie był kręty, czy prosty. Zawiła droga pod ziemią to zwiastun komplikacji i zawirowań. Ważne są też emocje, jakie towarzyszą nam podczas podróży. Strach i obawa przed zawaleniem się konstrukcji odzwierciedla to, że w życiu realnym boimy się odpowiedzialności, a ilość potencjalnych problemów nas przytłacza. Radość i spokój to znak, że również w rzeczywistości jesteśmy gotowi na zmiany, którym odważnie stawiamy czoła.

Znaczenie snu o tunelu w senniku mistycznym

Sennik mistyczny traktuje sen o tunelu jako sygnał, który wysyła nam nasza podświadomość. Sama droga pod ziemią symbolizuje człowieka i jego skrywane emocje. Interpretacja snu zależy od wyglądu tunelu, naszej postawy i uczuć, które towarzyszą nam w tej drodze. Spoglądanie w tunel to oznaka niepewności wobec przyszłości oraz braku wiary w siebie. Szeroka i oświetlona konstrukcja symbolizuje naszą odważną postawę i gotowość do stawienia czoła problemom. Natomiast ciemny, kręty i wąski tunel wieszczy nadejście niemiłych chwil, które przyniosą troski i nieporozumienia. Światło na końcu ciemnego tunelu to dobry znak. Zwiastuje nadzieję i szczęśliwe zakończenie trudnego okresu. Szybka i udana podróż przez tunel może również zwiastować zmianę miejsca zamieszkania, pracy lub daleką, pouczającą podróż. Zawalony podziemny tunel warto potraktować jako ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi lub współpracownikami. Przez część senników mistycznych tunel może być traktowany jako symbol pułapki emocjonalnej; lęków i strachu, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Pozostałe znaczenia snu o tunelu

Tunel we śnie interpretowany jest również w zależności od tego, jaka droga przez niego przebiega:

  • prosta – zwiastun dobrych wiadomości i szczęśliwego zakończenia trudnego okresu,
  • wyboista – wieszczy interesy, które przyniosą pokaźny zysk,
  • pod górę – symbolizuje szczęście i powodzenie,
  • w dół – zwiastuje niespodziewane, ale miłe spotkanie,
  • tunel z drogą leśną – to potwierdzenie tego, że twój związek jest stabilny, szczęśliwy i będzie trwał długo, może nawet przez całe życie,
  • droga, po której idzie obca nam osoba – sen zwiastujący gościa,
  • droga, po której zmierzamy z walizką w ręku – sen zwiastujący zmiany i perspektywy rozwoju,
  • z drogowskazami – to ostrzeżenie przed fałszywymi osobami i złudnymi nadziejami.

Pojawiająca się we śnie trasa biegnąca przez tunel stanowi również odzwierciedlenie drogi, jaką jest życie. Najczęściej śnią o niej osoby młode. Takie marzenie senne powinno być przez nie interpretowane jako wskazówka, by przemyśleć swoją rolę w życiu i jego sens. Droga w tunelu w senniku mistycznym jest interpretowana jako symbol podróży duszy, a także osiągnięcie wewnętrznej równowagi, a być może i odnalezienia sensu wiary.

Sny i ich znaczenie w życiu codziennym. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Iść przez most (we śnie) – co to może oznaczać

Co symbolizuje w senniku wiatr?

Co mówi sennik o kościach – to dobry czy zły omen?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości