Znamy skład reprezentacji Polski na Euro 2024. Pewien fakt wywołał zdziwienie

Znamy skład reprezentacji Polski na Euro 2024. Pewien fakt wywołał zdziwienie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiadomości z kraju i ze świata
Wiadomości z kraju i ze świata
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Michał Probierz ogłosił kadrę na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy. Wiemy, kto zagra na Euro 2024. O tym, a także o innych ważnych newsach w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Skład reprezentacji Polski na Euro 2024

Selekcjoner Michał Probierz podał nazwiska 28 piłkarzy, którzy będą reprezentować Polskę na Euro 2024. - Zdziwienie wywołał jednak fakt, jak i gdzie został został ogłoszony skład kadry. Michał Probierz zrobił to spontanicznie podczas konferencji dotyczącej turnieju golfa - powiedziała Dagmara.

- Nieoficjalnie mówi się, że chciał uniknąć ujawnienia nazwisk z kadry przez media - dodał.

Wśród 28 zawodników znaleźli się m.in.: Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Całą kadrę można zobaczyć w naszym materiale wideo.

O czym jeszcze wato wiedzieć?

Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, która uznawała język śląski za język regionalny. - Stałby się on wtedy drugim, po kaszubskim, językiem regionalnym w Polsce. W komunikacie Kancelarii Prezydenta ten sprzeciw został powiązany z działaniami hybrydowymi na wschodniej granicy, co, jak uzasadniono, wymaga szczególnej dbałości o zachowanie tożsamości narodowej - wyjaśniła dziennikarka.

Natomiast premier Donald Tusk zapowiedział przywrócenie strefy buforowej na granicy z Białorusią. - Będzie tam więcej wojska i więcej policji. Jest też projekt rozporządzenia o zakazie przebywania w tej strefie nadgranicznej. To wszystko jest reakcją na atak na polskiego żołnierza, który walczy o życie w szpitalu - powiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: Dagmara Kaczmarek-Szałkow

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?