Punkt zwrotny w leczeniu Kate Middleton. "To był bardzo trudny czas pełen zmartwień"

W jakim stanie jest Kate Middleton?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiadomości ze świata gwiazd
Wiadomości ze świata gwiazd
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Lekarze księżnej Kate, która od początku roku zmaga się z chorobą nowotworową, zauważają wyraźne postępy w jej leczeniu. Zagraniczne media przekazały, iż terapia zapobiegawcza przyniosła pierwsze oczekiwane efekty. W jaki stanie wobec tego jest Kate Middleton?

Kiedy Kate Middleton wróci do obowiązków?

Od kilku dni w brytyjskich mediach można było zauważyć doniesienia, iż księżna Kate coraz częściej jest widywana ze swoją rodziną w miejscach publicznych. Te wydarzenie sprowokowały spekulacje, jakoby 42-latka miała czuć się o wiele lepiej i być może powróci do swoich królewskich obowiązków już jesienią tego roku.

Według informacji "Vanity Fair" żona następcy tronu z racji na swój stan zdrowia nie spieszy się jednak z powrotem do pracy. Jak podało jedno ze źródeł magazynu: "Nie mamy ustalonej daty, nie ma pośpiechu. Księżna wróci do obowiązków, gdy poczuje się nie tylko na to gotowa, ale i otrzyma "zielone światło od zespołu swoich lekarzy".

Warto przypomnieć, iż ostatni raz gdy księżna brała udział w oficjalnym wystąpieniu miało miejsce w okresie Bożego Narodzenia ubiegłego roku.

Kate Middleton - Historia choroby

Kate Middleton na początku 2024 roku przeszła zaplanowaną operację jamy brzusznej. Po wykonanym zabiegu księżna nie była widywana przez media, co obudziło falę plotek na temat jej stanu zdrowia. W połowie marca telewizyjna stacja BBC wyemitowała zaskakujące oświadczenie księżnej, w którym 42-latka potwierdziła, iż zdiagnozowano u niej nowotwór. Księżna poddała się chemioterapii zapobiegawczej i zapewniła poddanych, iż doskonale sobie radzi.

- Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po zabiegu wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - przekazała wówczas żona następcy tronu.

Od tamtej pory pałac Buckingham był bardzo powściągliwy w temacie zdrowia księżnej i żadne oficjalne informacje nie trafiły do wiadomości poddanych. Według najnowszych informacji "Vanity Fair" księżna w ostatnich dniach miała poczuć się o wiele lepiej, a leczenie zapobiegawcze przynosi dobre efekty.

- To wielka ulga, iż Kate dobrze znosi leczenie i właściwie ma się dużo lepiej. To był bardzo trudny czas pełen zmartwień. Wszyscy chcieli z nią spędzić jak najwięcej czasu - William, jej rodzice, siostra oraz jej brat - zdradziła przyjaciółka rodziny królewskiej.

Jak podało "Vanity Fair" Kate wraz ze swoimi najbliższymi planuje spędzić wakacje w rezydencji Anmer Hall, która mieści się w Norfolk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: www.vanityfair.com

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?