Nowe wieści o księżnej Kate. Kiedy wróci do pracy? Rzecznik postawił sprawę jasno

Nowe wieści o księżnej Kate. Kiedy wróci do pracy? Rzecznik postawił sprawę jasno
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kate Middleton – wzorowa przyszła królowa?
Kate Middleton – wzorowa przyszła królowa?
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
W mediach znów rozgorzała dyskusja nad stanem zdrowia księżnej Kate, Zaczęły się pojawiać pytania, kiedy członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wróci do swoich obowiązków. Rzecznik Pałacu Kensington zabrał głos w tej sprawie. Jakie ma wieści?

Stan zdrowia księżnej Kate

Księżna Kate od kilku miesięcy zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 22 marca żona księcia Williama oficjalnie wyznała, że jest w trakcie leczenia, ponieważ zdiagnozowano u niej raka.

- W styczniu przeszłam operację i wówczas mój stan nie był związany z nowotworem. Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po zabiegu wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia - przekazała wówczas żona następcy tronu.

Księżna w nagraniu podkreśliła, że diagnoza była dla niej oraz dla jej rodziny wielkim szokiem.

- William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by przepracować to i zmierzyć się z tym w gronie najbliższych. Zajęło nam to trochę czasu, by wyjaśnić wszystko Georgowi, Charlotte i Louisowi w sposób najbardziej dla nich odpowiedni i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze - zaznaczyła.

W związku z leczeniem Kate wciąż trzyma się z dala od życia publicznego i nie uczestniczy ani w dyplomatycznych spotkaniach, ani w królewskich uroczystościach.

Kiedy księżna Kate wróci do pracy?

Brytyjskie media rozpisują się na temat raportu fundacji księżnej Kate "Early Years", który został opublikowany w poniedziałek, 20 maja. W związku z tą sprawą znów w przestrzeni publicznej zaczęły padać pytania o synową króla Karola III, a także o to, kiedy wróci do pracy. Najnowsze informacje sugerują, że nie nastąpi to zbyt szybko.

Jak przekazała stacja BBC, rzecznik Pałacu Kensington zabrał głos w sprawie i oświadczył, że: "Nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki nie uzyska pozytywnej opinii przez zespół medyczny". Dodał także, że fundacja "Early Years" nadal będzie odgrywać kluczową rolę w aktywności publicznej członkini brytyjskiej monarchii.

BBC donosi również, powołując się na źródła z otoczenia rodziny królewskiej, że żona księcia Williama była "siłą napędową" grupy przygotowującej raport.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: BBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?